Vitrindeki İş Kitapları

16.04.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 19 Nisan 2021 Pazartesi
AA + -

İÇ DENETİM

Kitap, bir stratejik yönetim konusu olan işletme amaçlarından başlayıp işletmelerin risklere karşı tesis ettikleri kurumsal yönetim (yönetişim), risk yönetimi ve iç kontrol mekanizmalarını küresel ölçekte kabul görmüş standartlar üzerinden açıklıyor. Sonrasında bunlarla bağlantılarını da kurarak iç denetimin rolü hakkında bilgiler veriyor. Son kısımda uygulamacı bakış açısıyla, finans sektöründe yer alan bir şirket üzerinden değerlendirmelerde bulunuluyor.

Gürol Baloğlu
Hiperlink

FİKİR VE SANAT ESERLERİNDEKİ UYUŞMAZLIKLARDA ARABULUCULUK

Fikir ve sanat eserleri hukuku, pratik ve yaratıcı çözümler gerektirir. Kitapta, arabuluculuğa elverişlilik yönünden fikir ve sanat eserlerinden doğan uyuşmazlıklar özelinde ayrı ayrı değerlendirme yapıldı. Zira uyuşmazlıkların sanatın naif doğasına yakışır biçimde çözümlenmesi, arabuluculuğa ilgiyi ve taraf hakimiyetine duyulan inancı destekleyecek. Uyuşmazlıkları bu anlamda da fırsat olarak görüp bireyler arası ve toplumsal ilişkilerin arabuluculuk yöntemi ile yapılandırılması sağlanabilir.

İrem Toprakkaya
On İki Levha Yayıncılık

AFET YÖNETİMİ

Türkiye’de de özellikle doğal afetlerin neden olduğu sonuçlar ve tüm ülkeleri etkileyen Covid-19 salgını, kriz ve afetlerin toplumsal, siyasal ve ekonomik yapı içindeki önemini gösterir. Bu kitap; afetler konusunu kamu yönetimi bakış açısından ele alıyor. Küresel ölçekte afetlerle mücadele stratejilerinden hareketle, uygulama boyutunda ağırlıklı olarak Türkiye özelinde afetleri, afet yönetim süreçlerini, yaşanan afet tecrübeleri çerçevesinde değerlendiriyor.

Fatma Neval Genç
Nobel Akademik Yayıncılık

İlgili haberler

Sistem tarafından bu haberle ilişkili bulunan diğer haberler…