Vitrinreki İş Kitapları

30.04.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 03 Mayıs 2021 Pazartesi
AA + -

TEKNOLOJİ YENİLİK VE BÜYÜME
 
Kitap üç ana bölümden oluşuyor. İlk bölümde bilgi, teknoloji ve yenilik kavramları ele alınıyor. İkinci bölümünde bilim ve teknolojinin evreleri tarihsel akışlarına uygun bir sıralamayla inceleniyor. Ayrıca, büyüme ve teknoloji ilişkisi ekonomik büyüme modelleri çerçevesinde ele alınırken, teknolojinin büyüme modellerinde kendisine yer bulma serüveni inceleniyor. Son bölümde ise ekonometrik analizler mevcut. Panel veri analizinin sonuçları yeni büyüme modeli ve yenilik modelleri ile uyumu tartışılıyor.
 
Kolektif
Nobel Bilimsel Eserler
 

 

 

 


SAĞLIKLI TOPLUM
 
Toplumu ve içeriğindeki ögeleri sosyolojik olarak tanıtarak başlayan kitap, sonrasında yine aynı sosyolojik bakış ile sağlığı ele almakta ve çeşitli kuramcıların sosyolojik olarak sağlığa bakışlarını açıklıyor. Daha sonra ‘sağlık sosyolojisi’nin ortaya çıkış koşulları ve kuramsal içeriği irdeleniyor. Son olarak ise sağlık hizmetlerinin toplumlarda nasıl bir organizasyon yapısı ile ortaya çıktığı gösteriliyor.
 
Bülent Öngören
Nobel Akademik Yayıncılık
 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKSTİL ÜRÜNLERİ İÇİN DİJİTAL ORTAMDA PAZARLAMA
 
Bu kitap, sadece dijital ortamda pazarlama konularını tekstile yönelik örneklerle ele almayıp aynı zamanda; Tekstil ürünleri için dijital ortamda görüntü oluşturmayı, Türkiye’de öne çıkan e-pazaryerleri yoluyla ürün pazarlamayı ve satışını, e-İhracat ve global anlamda önemli pazaryerlerine ürün yerleştirmeyi ve satışını, sosyal medya ve diğer dijital pazarlama araçları aracılığı ile ürün pazarlamayı ve satışını ele alıyor.
 
Kolektif
Nobel Bilimsel Eserler