Vitrindeki İş Kitapları

21.05.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 24 Mayıs 2021 Pazartesi
AA + -

GİRİŞİMCİLİK: TEORİDEN PRATİĞE
 
Girişimcilik, toplumların gelişimini ve değişimini yönlendirmede en önemli faktör olarak yerini koruyor. Ülkemizde de girişimciliğin geliştirilmesine yönelik toplumun tüm kesimlerine çeşitli destek programları sunuluyor. Amaç, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek ve girişimcilik faaliyetlerine başlamalarını sağlamak. Kitapta, girişimcilik sürecinin bireyler tarafından bilinmesi, özümsenmesi ve aksiyona çevrilmesi ön plana çıkıyor. Kitap, girişimcilik kavramını teorik boyuttan pratik boyuta taşıyarak, girişimci adaylarına uygulamaya dönük bilgiler sunuyor.
 
Kolektif
Nobel Akademik Yayıncılık
 

 


MOBİL UYGULAMALARDA KONUM GİZLİLİĞİ
 
Mobil uygulamalar, sadece kullanıldıkları esnada değil, sürekli olarak kullanıcıların konumunu takip ediyor. Öyle ki, konum verilerimiz bir günde en az 14 bin kez elde ediliyor ve ziyaret ettiğimiz mekanlar, katıldığımız etkinlikler, şehir dışında olduğumuz tarihler, kısacası izlediğimiz rotaların tamamı biliniyor. Bu durumun oluşturabileceği sakıncalardan birey olarak kaçınmanın oldukça zor olması, konuya ilişkin hukuki düzenlemelerin uygulanmasını daha da önemli hale getiriyor. Kitapta, mobil uygulamalarda konum verisinin işlenmesinde uygulanacak hukuki düzenlemeler, tarafların hukuki sıfatları, aydınlatma ve açık rıza yöntemleri gibi konular inceleniyor.
 
Dilara Tekinoğlu
On İki Levha Yayıncılık
 
SAĞLIKTA ŞİDDET VE İLETİŞİM
 
Kitapta, sağlıkta şiddet sorunu iletişim paradigması çerçevesinde ele alınıyor. Sağlıkta şiddet ve iletişim arasındaki ilişki, kuramsal ve uygulamalı olarak bütünleştirilmiş bir biçimde sunuluyor. Yazarın amacı; konuyu bilimsel tartışmaya açmak, zihinleri konu üzerinde düşünmeye sevk etmek ve sağlıkta şiddetin boyutlarını gözler önüne sererek multidisipliner çalışmayla çözümün gerekliliği konusunda kamu kurum ve kuruluşlarını harekete geçirmektir.
 
Atikullah Ghiasee
Nobel Bilimsel Eserler