Vitrindeki İş Kitapları

02.07.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 02 Temmuz 2021 Cuma
AA + -

YETENEK YÖNETİMİ

Günümüz iş dünyasında, en son teknolojiler satın alınabilir veya taklit edilebilir, ancak çalışanların yetenekleri taklit edilemez. İşletmelerin en değerli ve en dinamik kaynağı, insan kaynağıdır. Bu değerli insan kaynağının etkin ve verimli kullanılması, işletme performansı için kritik derecede önemli. Bu unsur işletmelere sadece bir rekabet avantajı kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda temel bir yetenek de katar. Yazarın akademik çalışmaları ve iş yaşamındaki tecrübeleriyle hazırladığı bu kitap, yetenek yönetiminin kariyer gelişimi üzerine etkilerini anlamada ve çalışanların örgütsel bağlılığını artırmada yol gösterici olacak.

Füsun Toros
Nobel Bilimsel Eserler

TARIMDA SELENYUM

Selenyum (Se), insanların ve hayvanların büyüme ve gelişmesinde önemli rol oynayan temel bir element. Ancak yüksek yapılı bitkiler için Se, faydalı bir element olarak kabul ediliyor. Ülkemizde de çerez olarak kullanılan başta fındık olmak üzere ceviz, ayçiçeği, yer fıstığı, kabak çekirdeği, badem, antep fıstığı gibi tarımsal ürünlerin Se bakımından zenginleştirilmesi çalışmalarına yer verilmesi gerekiyor. Bu kitap, toprak-bitki ortamında Se ile ilgili mevcut literatürün güncel bir incelemesini sunuyor.

Ahmet Korkmaz ve Güney Akınoğlu
Gece Kitaplığı

AFETLER VE AFET YÖNETİMİ

Yaşanan tecrübeler afetlerin önlenmesinde, afet riskinin azaltılmasında afet eğitiminin önemli olduğunu ortaya çıkardı. Afet eğitimi; dünyada meydana gelen afetlerle, afete uğramış insanlarla ve başımıza gelen afetler anında kendimizi ve yakın çevremizle olan ilişkilerimizi daha iyi anlamamız için değer, bilgi, kavram ve becerileri kazanmamızdır. Bu çalışmada afetlere yönelik önemli veriler ile yönetimsel örgütlenme ve değerlendirmelere yer veriliyor.

Ramazan Özey ve Mehmet Ünlü
Aktif Yayınları