Vitrindeki İş Kitapları

23.07.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 26 Temmuz 2021 Pazartesi
AA + -

HAVA TAŞIMACILIĞI YÖNETİMİNİN TEMELLERİ
 
Dünya ile birlikte ülkemizde de havacılık sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kitapta, şu konulara yer veriliyor: Havacılık ekonomisi ve sektör analizi, sivil havacılık ve küresel ekonomik krizler, havayolu yönetimi ve stratejileri, hava taşımacılığı pazarlaması, hava kargo taşımacılığı, havayolu filo planlama, havayolu taşımacılığında finansal yönetim, havaalanı yönetimi, havaalanı dizaynı ve planlaması, havaalanı yer hizmetleri, hava sahası ve hava trafik yönetimi, havacılıkta insan kaynakları yönetimi, havacılık sektöründe dijital dönüşüm, hava trafik kontrol teknolojileri ve gelecek projeksiyonu, hava aracı üretim teknolojileri ve gelecek projeksiyonu, insansız hava araçları ve havacılık kanunları.
 
Kolektif
Nobel Akademik Yayıncılık
 
COVİD-19 DÖNEMİNDE YÖNETİM VE GİRİŞİMCİLİK 
 
Kitap; Covid-19 döneminde ekonomi ve işletme yönetimi, işletmelerde stratejik yönetim, işletmelerde örgüt yönetimi, işletmelerde bilgi yönetimi ve girişimcilik olmak üzere 5 ana bölümden oluşuyor. Covid-19 döneminde gelişen ihtiyaçlara cevap verebilen yönetim süreçlerinin ve girişimcilik faaliyetlerinin başarılı şekilde sürdürülebilmesi için işletmelerin geliştirdiği stratejik uygulama örneklerine kitapta yer veriliyor.
 
Duygu Hıdıroğlu
Nobel Bilimsel Eserler
 

 

 

 

 


BİREYSEL EMEKLİLİK OTOMATİK KATILIM SİSTEMİ
 
Neoklasik iktisadın temel varsayımlarından biri olan ‘ekonomik insan’ yaklaşımına göre bireyler, emeklilik dönemleri için yeterli düzeyde tasarruf yapabilecek ve bunu en doğru şekilde değerlendirebilecek kadar rasyoneldir. Ancak gerçek hayattaki sonuçlar gösteriyor ki, bireyler kendi başlarına bırakıldıklarında uzun vadeli tasarruf yapmakta ve bunları yönetmekte zorlanıyor. Bireysel emeklilik otomatik katılım sistemi, bireyleri bu noktalarda desteklemek ve ulusal tasarruf düzeyini artırmak amacıyla tasarlanmış bir uygulamadır. Kitapta; sistemin genel esasları inceleniyor, diğer ülkelerdeki uygulamalar Türkiye ile karşılaştırılıyor ve geliştirilebilecek politika önerilerine yer veriliyor.
 
Hasan Meral
Nobel Bilimsel Eserler