Vitrindeki İş Kitapları

10.09.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2021 Pazartesi
AA + -

FİNANSAL YÖNETİM
 
Öğreten değil, öğrenen bakış açısıyla yazılmış olan bu kitapta; Türkçe ve İngilizce metinler bir arada veriliyor. Finansal yönetime ilişkin kavramlar ve konular oldukça sistematik, basit ve anlaşılır bir dille, bol örnekle, teorisinin yanında pratiğine yer verilerek anlatılıyor.
 
Ali Alp
Beta Yayınları
 

 

 

 

 

 

 


HALKLA İLİŞKİLERDE TEMEL KAVRAMLAR
 
Halkla İlişkiler, kavramsal çerçevesi henüz çok net şekilde çizilebilmiş bir akademik çalışma veya uygulama alanı olmadığından, kavram kargaşası bu alanın önemli bir sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan, halkla ilişkiler kapsamında değerlendirilen birçok yöntem ve tekniğin, farklı amaç ve yapıdaki farklı örgütlerde uygulama alanı bulması, halkla ilişkilerin bu farklı örgütlerin amaçlarıyla ilişkili olarak farklı şekilde algılanıp tanımlanmasına neden oluyor. Tüm bu sorunların aşılması sürecine katkı sağlamaya yönelik hazırlanan bu çalışmada, alfabetik bir şekilde sıralanmış olan kavramlar hakkında kısa açıklamalar yapılarak okuyucuya ön bir bilgi vermek ve onu daha ayrıntılı bilgi edinebileceği kaynaklara yöneltmek amaçlanıyor.
 
Ayhan Biber
Nobel Akademik Yayıncılık
 

 


SAĞLIK SİSTEMLERİNDE SAĞLIK YÖNETİMİ
 
Dinamik ve karmaşık yapıya sahip olan sağlık sistemlerinde yüksek kaliteyi yakalamak çok kolay değildir. Bu sebeple sağlık sistemlerinin yönetiminde her bir problem kendine özgü olmakla beraber çözümü de kendine özgün olmalı. Bu kitapta; sağlık sistemleri genel ve farklı bir bakış açısı ile ele alınıyor. Sağlık sistemlerinde oluşan sorunları tanımak ve sorunlara göre çözüm üretmek için farklı uygulamalar ve yaklaşımlar anlatılıyor.
 
Abdulkadir Atalan
Gece Kitaplığı