Vitrindeki İş Kitapları

17.09.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 20 Eylül 2021 Pazartesi
AA + -

SERMAYE PİYASALARI
 
Küreselleşen finansal piyasalarda her geçen gün yeni ürünler, yeni riskler, yeni alt piyasalar gündeme geliyor. Ekonomik faaliyetler açısından yadsınamaz öneme sahip olan sermaye piyasaları, bir taraftan kaynakların doğru ve dengeli dağılımına aracılık ederken, diğer taraftan da yatırımcılara farklı şekillerde kazanç elde etme olanağı sunuyor. Bu kitap, sermaye piyasalarına ilişkin en temel konuları ele alıyor. Konuya ilgi duyanları bilgilendirmeyi hedefleyen kitapta; finansal piyasalar, kurumlar, araçlar ve faaliyetler ayrı bölümler halinde hazırlandı.
 
Şenol Babuşçu ve Adalet Hazar
Akademi Yayınları
 

 

 


EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ 
 
Ülkeler kendi sağlık sistem yapısına ve şartlarına uygun bazı düzenlemeler yapmakla beraber genelde kabul gören yaklaşımlar; evde sağlık gibi maliyet etkili yöntemlerin tercih edilmesi, mümkün olduğunca bireyin yaşadığı toplum içinde tedavisinin ve bakımının sağlanması, bakım sürecinde aile bireylerinin ve bakıma ihtiyacı olan kişinin sorumluluğunun artırılması, sağlık teknolojisi kullanımı gibi yöntemlerdir. Kitapta, evde sağlık hizmetlerinin etkili sunulmasının önemi ayrıntılı şekilde anlatılıyor.
 
Kolektif
Nobel Akademik Yayıncılık
 

 

 


DİJİTALLEŞEN DÜNYA
 
Bilgisayarların ve işletim sistemlerinin genişletilmesiyle birlikte yeni bir dünyanın kapısı açıldı: Siber alan. Beklenenin ve tahmin edilenin ötesinde, kullanım ve iletişim etkisine sahip olduğunu ortaya çıktığı andan itibaren gösterdi. Kitap, siber alanın oluşumlarını, gerçeklerini, bilinmeyen yanlarını, ülkelerin yürürlükte olan ve olmasını bekledikleri kanunlarının arka planında yatan olayları ortaya koyarken, bütün bunları literatür kaynaklarıyla ele alıyor. Kitabın son bölümünde, siber dünyanın sosyolojik incelemesinde birçok ayrı başlık inceleniyor. Pandemi döneminde bireylerin siber dünya ile ilişkisi ve bu sürecin sosyolojik ve psikolojik olarak yürütülmesi dikkat çekiyor.
 
Ali Keskin
Cinius Yayınları