Vitrindeki İş Kitapları

08.10.2021

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 08 Ekim 2021 Cuma
AA + -

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEKTÖREL YÖNETİMİ
 
Kitap; iş sağlığı ve güvenliği genel bilgileri, maden sektörü, inşaat ve kazı işleri, kamu sektörü ve belediyeler, elektrik işleri, sağlık sektörü, tekstil sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, üretim sektörü, kimya ve ilaç sektörü, hizmet sektörü ve işveren-alt işveren hukuki ilişkisi bölümlerinden oluşuyor. Bu konular, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini destekleyerek sahadaki uygulamaların kavranmasını sağlayacak şekilde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgilenen herkes için yardımcı kaynak olması amacıyla hazırlandı.
 
Kolektif /Nobel Akademik Yayıncılık
 
VERGİ HUKUKUNDA ÖZELGELER 
 
Kitapta; Türk vergi hukukunda da önemli hukuksal sonuçları bulunan özelgelere ilişkin mevcut düzenlemeler incelenerek, tespit edilen aksaklık ve eksikliklere yer veriliyor. Anayasa Mahkemesi’nin bireysel başvuru kararları da dahil olmak üzere ilgili yargı kararları tartışılıyor. Özelge usulü ve uygulamasının verginin yasallığı ilkesi, eşitlik ilkesi, özel yaşama saygı hakkı, kişisel verilerin korunması ve iyi yönetim ilkeleri bakımından sınırları irdeleniyor. Uluslararası vergi hukuku alanında özelgeler ve özelgelerle birlikte peşin fiyatlandırma anlaşmalarına ilişkin olarak zararlı vergi uygulaması ve hukuka aykırı devlet yardımı temelinde yapılan tartışmaların, bilgi değişimi gibi uygulamaların değerlendirilmesiyle konunun uluslararası boyutu da ele alınıyor.
 
Gamze Gümüşkaya
On İki Levha Yayıncılık
 
GAZETECİLİK ÜZERİNE
 
Gazetecilik mesleği, bu kitapta bütün detaylarıyla irdeleniyor. Gazeteciliğin yaşadığı değişim ve dönüşüm, doğru bir dille ve kronolojik olarak aktarılıyor.
 
Havva Bozkurt Meriç
Nobel Bilimsel Eserler

İlgili haberler

Sistem tarafından bu haberle ilişkili bulunan diğer haberler…