ITO Ticaret logo

Yemek kartlarına düzenleme geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, komisyon oranlarının yüksek olması nedeniyle boykota varan tartışmalara yol açan yemek kartları ve çekleriyle ilgili, yılbaşından sonra tarafların bir araya getirileceğini açıkladı. Bakan Tüfenkci, makul komisyon oranlarının belirleneceğini belirtti.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2018 Perşembe
AA + -

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger’i kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Tüfenkci, yemek kartlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Tüfenkci, yemek kartları ile ilgili komisyon tutarlarının yüksek meblağlara varması nedeniyle piyasada bir sıkıntının olduğunu hatırlattı.

MAKUL BİR ORAN

Bakan Tüfenkci, şunları söyledi: “Bununla ilgili mevzuat noktasında bazı eksiklikler vardı ama mevzuat çıkartmadan neler yapılabilir diye konuştuk. Arkadaşlarımız tarafları bir araya getirerek teknik anlamda çalışmalarını sürdürüyorlar. Önümüzdeki yılbaşından hemen sonra da tarafları bir araya getirerek burada makul bir komisyon oranını belirleyip piyasanın sağlıklı işlemesini sağlayacağız.”