Sigortacılar, sektörde ortak çözümün rotasını görüştü

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Levent Taş yönetimindeki Oda heyeti Türkiye Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Başkanı Can Akın Çağlar’ı ziyaret etti.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 25 Ekim 2018 Perşembe
AA + -

İTO Yönetim Kurulu Üyesi Levent Taş ve Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi ve Meclis üyeleri, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Başkanı Can Akın Çağlar’ı ziyaret etti.

HABER: ŞEREF KILIÇLI

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Levent Taş yönetimindeki Oda heyeti Türkiye Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Başkanı Can Akın Çağlar’ı ziyaret etti. Heyette İTO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri yer aldı.

Görüşmede “Burası sadece sigorta şirketlerinin değil tüm paydaşların yeri” anlayışıyla hareket ettiklerini belirten TSB Başkanı Can Akın Çağlar şunları söyledi: “Hepimizin ortak amacı sektörün büyütülmesi ve sigortacılık bilincinin yükseltilmesi. Sigorta acenteleri de sektör paydaşımız olarak çok önemli bir fonksiyona sahip. Sektörümüz çok ciddi bir ‘know-how’a sahip. Türkiye’nin ikinci büyük finansal sektörü sigortacılık”.

Sektörün sorunlarına çözüm üretilmesi için Ankara’da kamudaki ilgili yöneticilerin de katılacağı büyük bir arama konferansı düzenleyeceklerini söyleyen Çağlar, organizasyona İTO sigortacılık meslek komitesini de davet etti.

İTO Sigortacılık Meslek Komitesi üyeleri ise sorunlara çözüm aranması için TSB Başkanı Çağlar’a ortak bir çalıştay yapılması önerisinde bulundu. Olumlu yanıt veren Çağlar, İTO’nun komite üyeleriyle, TSB içindeki komisyonlarda da beraber çalışmak istediklerini belirterek işbirliğinden memnuniyet duyacaklarını söyledi.