ITO Ticaret logo
  • EURO6,71
    % 0,17
  • DOLAR5,78
    % -0,05
  • ALTIN228,94
    % 0,33

İstanbul Shopping Fest’e İtalya’dan özel davet

Alışveriş turizmini bir çekim unsuru olarak kullanmak isteyen ülkeler kervanına İtalya da katıldı. Dünyadaki alışveriş destinasyonları arasında ilk 10’da yer alan İstanbul’u anlatmak üzere İstanbul Shopping Fest (İSF), İtalya’daki Alışveriş Turizmi Forumu’na davet edildi.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe
AA + -

Alışveriş turizmiyle ilgili yeni trendleri değerlendirmek ve sürdürülebilir pazarlama stratejileri geliştirmek üzere 24 Kasım’da İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Alışveriş Turizmi Forumu’nda (Shopping Tourism-II Forum Italiano), İstanbul Shopping Fest (ISF) özel davetli olarak yer aldı. Dünyadaki alışveriş destinasyonları arasında ilk 10 içerisinde yer alan İstanbul, turizm profesyonellerinin buluştuğu foruma, İtalya dışından davet edilen tek şehir oldu.

İSTANBUL’UN BAŞARISI

İtalya Kültür ve Turizm Bakanlığı, İtalyan Tüccarlar Konfederasyonu, turizm acenteleri temsilcileri, alışveriş merkezleri yöneticileri, havalimanı işletmecileri ve turizm sektörü profesyonellerinin bir araya geldiği forumda, İstanbul’un her yıl haziran ayında düzenlenen İstanbul Shopping Fest ile alışveriş turizmindeki başarısı anlatıldı. Etkinliğe keynote konuşmacısı olarak katılan İSF Genel Müdürü Hicran Özbük, festivale yönelik bilgi ve tecrübelerini anlattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği desteği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenen İstanbul Shopping Fest, Azerbaycan’dan sonra alışveriş turizmine yeni bir soluk kazandırmayı amaçlayan İtalyanlara da örnek olacak.