İş sağlığı ve güvenliğinde ihtiyaca özel yazılım

EGEROBOT’un, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tüm süreçleri yöneten yazılımı ihtiyaca özel olarak da güncellenebiliyor. İstenilen her dilde ve 7/24 profesyonel hizmet sunan yazılım, Endüstri 4.0 ve IoT uygulamaları ile de uyumlu.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 28 Aralık 2020 Pazartesi
AA + -

HABER: SOYHAN ALPASLAN

Teknopark İstanbul firmalarından EGEROBOT Otomasyon Mühendislik Proje Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, iş sağlığı ve güvenliğini yöneten profesyonel yazılımlar geliştiriyor. Firmanın İSGSİS (İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre Yönetim ve Denetim Sistemi) yazılımı, ihtiyaca göre özelleştirilebiliyor ve istenilen her dilde hizmet verebiliyor. Endüstri 4.0 ve IoT (nesnelerin interneti) uygulamaları ile entegre edilebiliyor. İSGSİS; yüksek kaliteli, kesintisiz hizmetlerinin yanı sıra çalışma ortamından veri toplayarak yazılıma destek ek projeler hayata geçiriyor. Akıllı ortam ölçümü ve veri birleştirmelerini en ideal duruma getiriyor.

ENDÜSTRİYEL HİJYEN ÖLÇÜMÜ

İSGSİS çalışma ortamında, endüstriyel hijyen ölçümlemesi yapıp, verileri değerlendiriyor. Kullanıcının karar destek mekanizması eşliğinde aksiyon üretmesine yardımcı oluyor. 7/24 profesyonel teknik destek sağlayan İSGSİS’de, işletmedeki herkes kullanıcı hesabı açabiliyor. Sistem, firmanın birlikte çalıştığı diğer firmalarca da kullanılabiliyor.

İş güvenliğine ilişkin tüm süreç ve aksiyonların profesyonel yönetimine imkân tanıyan yerli yazılım ile EGEROBOT, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün entegratör firmaları arasında yer alıyor.

DİJİTAL ÇÖZÜMLER

EGEROBOT’un kurucusu, isgsis.com’un yöneticisi makina mühendisi İsmail Murat Bayık, A sınıfı iş güvenliği uzmanı. Bayık; makina imalat, otomasyon sistemleri, alçı ve yem de dahil olmak üzere endüstriyel sektörlerde 24 yıllık tecrübeye sahip. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli endüstriyel tesis ve sistem kurulumlarında anahtar teslimi başarılı birçok projeye imza attı. Ekstrüder yem ve evcil hayvan maması imalat tesislerinin kurulumunda, otomasyon ve robotik alanlarındaki uzmanlığı ile tanınan Bayık, uzmanlığını iş sağlığı ve güvenliği ile bütünleştirdi. EGEROBOT’u kurarak iş sağlığı ve güvenliği ile çevre alanlarında dijital çözümler geliştirdi.

AKILLI ÇALIŞMA ORTAMLARI

İstanbul Ticaret’in sorularını, İsmail Murat Bayık cevapladı.

EGEROBOT’u tanıtır mısınız?

Bilişim teknolojilerindeki tüm sistemler, bağlı ürünler, endüstriyel ürünler, yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren EGEROBOT, bu nitelikleri ile Türkiye’nin sayılı firmaları arasında. Önceliğimiz, iş kazası ve meslek hastalığı risklerinin en aza indirildiği akıllı çalışma ortamları oluşturmak. Üretimde kapasite artışı, el değmeden üretim, dar alanda yüksek hızlarda üretim, sıfır işçilik maliyeti, tüm süreçlerin akıllı sistemlerle sürekli takibi, 7x24 insansız üretim hattı dahil yazılım, otomasyon ve robotik tecrübelerine sahibiz. 2013’te bu alanlardaki tecrübelerimizi dünyanın önde gelen iki robot markası ABB ve ADEPT ile birleştirdik.
İş sağlığı, güvenliği ve çevre alanlarındaki aksiyonların dijital yönetimini sağlayan yerli yazılım İSGSİS ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün entegratör firması olduk.

İŞ KAZALARINI ÖNLEMEK

İSGSİS işletmelere ne gibi faydalar sunuyor?

Tüm süreçlerin akıllı sistem ile sürekli ve uzaktan takip edilmesini, raporlanmasını mümkün kılıyor. Çalışma ortamının güvenli, sağlıklı şartlarda olması için çözümler geliştiriyor. Böylece iş kazası olasılıklarını en düşük seviyeye getirip, neredeyse sıfırlamak mümkün olabiliyor. Personele uzaktan eğitim imkânı da sunan yazılım, meslek hastalığı risklerini de en aza indiriyor. Böylece işyerinin ceza ve benzeri yaptırımlarla karşılaşmasını önleyerek, hukuki koruma kalkanı oluşturuyor. En büyük mutluluğumuz; İSGSİS kullanan işletmelerin verim, saygınlık, kalite açısından yükselişlerine tanık olmak ve başarı hikayelerini beraber yazmak.

HER DİLDE HİZMET

Hedefleriniz neler?

Yurt dışı çalışmalarımızı hızlandırdık. 2021’de İMMİB’e üye olacağız. Dil alt yapımız tamamlandı. Türkçe ve İngilizce kullanılan sistemi-miz kısa zamanda Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Bulgarca dillerinde kullanılabilecek. Sisteme Rusça, Çince ve Arapça dillerini de ekleyeceğiz. Talep edilen her dilde hizmet sunabilecek altyapımız mevcut.

SINIRSIZ KULLANICI

İsmail Murat Bayık, İSGSİS’i işletmedeki tüm çalışanlarla birlikte kullanmanın mümkün olduğunu söyleyerek şu bilgiyi verdi: “Bugün 160 kişilik bir işletme yarın 280 kişiye ulaşırsa, ücretsiz 120 kullanıcı daha oluşturabilmek mümkün.
İş yaptığınız firmalar da İSGSİS’İ kullanabiliyor. Böylelikle alt işveren İSG süreçlerinin, evrak takibinin rahatlıkla ve eksiksiz yapılması sağlanıyor. Tüm çalışanlar sorumluluklarını, görevlerini sistem üzerinden görebiliyor ve talep oluşturabiliyorlar.”

YAZILIMIN AVANTAJLARI

  • Uzaktan eğitimler İBYS sistemine dijital olarak gönderilebiliyor.
  • SMS, e-posta ile olay bildirimi ve otomatik hatırlatma yapılabiliyor.
  • Alt işveren, taşeronların İSG süreçleri ve evrak sistemi yönetilebiliyor.
  • Her cihazda ve işletim sisteminde kullanılabiliyor.
  • Her internet tarayıcısından ulaşılabiliyor.
  • İşyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarıyla birlikte İSG’nin tüm eylemleri yönetilebiliyor.
  • Bakanlığın isteyeceği her entegrasyon yapılabiliyor.
  • Ek donanım, yazılım, lisans ve yatırıma ihtiyaç duymuyor.
  • İSG konusunda işletmenin, işverenin maddi ceza ile karşılaşma olasılığını ortadan kaldırıyor.
  • Bir iş gününde devreye giriyor, 7/24 profesyonel destek sunuyor.  

TÜRKİYE 3’ÜNCÜ!

İsmail Murat Bayık, Uluslararası Çalışma Örgütü’ne (ILO) üye 187 ülke içinde Türkiye’nin iş kazaları ve meslek hastalıkları oranının yüksekliği ile dünyada üçüncü olduğunu hatırlattı. Bayık, “AB ülkeleri arasında ilk sıradayız.

Mevcut durum çok iç açıcı olmamasına karşın, çalışmalar umut verici. Bu aşamada EGEROBOT olarak bizler de www.isgsis.com ile sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının oluşmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.