İş makinalarını ve kamyonları mobilden kolay kiralama

Heevi, inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan her çeşit operatörlü iş makinası ya da şoförlü ticari araç arayanlar için mobil uygulama geliştirdi. İş makinası, araç ve ekipmanlarını kiraya vermek isteyenlerle, bunlara ihtiyaç duyanlar Heevi’de buluşuyor. Harita arayüzü kullanarak saatlik, seferlik, günlük ve aylık kiralamalar mümkün.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 14 Haziran 2021 Pazartesi
AA + -

HABER: SOYHAN ALPASLAN

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi’nde (Cube Incubation) faaliyet gösteren Heevi Teknoloji ve Yazılım A.Ş., eşsiz bir mobil uygulama geliştirdi. İş makinaları ile ekipmanlarına ihtiyaç duyan kişi ve kurumları, bunların sahipleri ile buluşturan platform; en uygun ekipmanı en uygun fiyata kiralama imkânı sağlıyor. İnteraktif kiralama için pazaryeri mobil uygulaması ile benzersiz bir hizmet veren Heevi, kullanıcılarına kampanyalarla çok özel indirimler sunuyor.

ÜCRETSİZ UYGULAMA

Uygulama, Play Store veya App Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. İlan veren ile ilan arayandan ücret alınmayan, birbirleri ile iletişim imkanı veren platformda ekipmanlar; saatlik, seferlik, günlük ya da aylık kiralanabiliyor. Heevi’nin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Mehmet Doğan, ODTÜ ve ABD Binghamton Üniversitesi’nde lisans, İngiltere Bath Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. İnşaat sektöründe alt yapı ve üst yapı projeleri yürüten aile şirketinin yönetiminde görev yaptı. 2021 yılında da Heevi’yi kurdu. İstanbul Ticaret’in sorularını Mehmet Doğan cevapladı.

SORUNLARI ÇÖZÜYOR

‘Heevi Mobil Uygulama’ nasıl doğdu?

Heevi’den önce yazılım ve teknolojik ürün geliştirme alanlarında deneyim kazandım. Bu süreç Heevi Mobil Uygulama ürünümüzün kendiliğinden doğuşunu tetikledi. İş makinası ya da ekipman ararken çok zaman kaybediyorduk. Çok sayıda kişiyi aramak zorunda kalıyor, ödeme ve tahsilat aşamasında da birçok problem yaşıyorduk. Heevi gibi işveren ile yüklenicileri bir araya getirecek, verimliliği artırırken iletişim ve finansman sorunlarının da çözümünü sağlayacak bir ürüne ihtiyacımız vardı.

ÜCRETSİZ KULLANIM

Heevi’nin sağladığı faydalar neler?

Apple ve Android uygulama marketlerinden ücretsiz indiriliyor. İlan arayan da ilan veren de ücret ödemiyor. Ekipman envanterini göz önüne seriyor. En uygun ekipmanı, en uygun fiyata, zaman kısıtlaması olmadan kiralama hizmeti veriyor. Kullanıcı, işveren veya yüklenici ile tek tıkla iletişime geçebiliyor.

DÜNYADA EŞİ YOK

Piyasada benzer uygulamalar var mı?

Sunduğumuz iş modeli, ayrıştığı çözümler, yarattığı değeri sunabilen benzer bir uygulamaya Türkiye ve dünyada rastlamadık. İlk ve özgün bu yazılımın tümüyle Heevi ailesinin elinden çıkmış olması gurur verici.  

KULLANICI SAYISI ARTIYOR

Uygulama hangi sektörler tarafından kullanılıyor?

Özellikle inşaat ve alt yapı sektörlerince ihtiyaç duydukları ekipman ve iş makinalarına erişmek için kullanılıyor. Kısa bir süre içinde sanayi, lojistik, tarım ve diğer sektörler de ihtiyaç duyacakları yardımcı ekipmanları Heevi’den kiralayabilecekler. Hatta hane halkının ihtiyaç duyacağı yardımcı ekipmanların kiralanması hizmetini de Heevi sunacak.

BAŞARILI YATIRIMCILAR

Destek ve yatırım aldınız mı?

Heevi fikir aşamasındayken, alanlarında oldukça başarılı isimlerden yatırım aldık. Bize bilgi, tecrübe ve network sağlama taahhüdünde bulundular. Böylece hukuktan finansa, kurumsal işbirliklerinden yazılıma kadar birçok hususta eksiksiz ve profesyonel bir yapı kurabildik. Pazarda etkin bir büyüme sağlamak ve Heevi’yi tüm Türkiye’de yaygınlaştırabilmek için melek yatırımcı görüşmelerimiz sürüyor.

KAMPANYA VE İNDİRİM

Ödeme ve maliyet avantajı nedir?

Bir İş Bankası iştiraki olan MOKA ödeme sistemleri ile iş bitiminde anında kredi kartı ile tahsilat imkânı sunuyoruz. Ayrıca kullanıcılarımıza birçok kampanya ve indirim sağlayan işbirlikleri geliştirdik. Haziran ayı içinde tekil ve grup mesajlaşmaları da dahil olmak üzere birçok hizmetimizi çeşitlendireceğiz.

YURT DIŞI HEDEFİNE İLK ADIM

Kısa sürede yurt dışına açılmayı planlıyoruz. ABD ve İngiltere’de çalışma yapan arkadaşlarımız var. Bu bölgelerde şirketleşerek faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca Hindistan ve Rusya ilk hedef pazarlarımız arasında.

SOSYAL SORUMLULUK

“Kullanıcı kitlemizin en önemli paydaşı, iş makinalarının operatörleri ve araçların şoförleri. Onların refahı, maddi ve manevi olarak desteklenmeleri, sektörün güvenle ve başarıyla büyümesinin temel taşı. İlk aşamada kırtasiye ürünlerine oldukça uygun fiyata erişmelerini sağladık. Adım adım imkanları artırıp, ailelerindeki öğrencilere eğitim bursu sağlayıp, ihtiyaç duydukları destekleri sunmaya hazırlanıyoruz.”

KISA SÜRELİ KİRALAMA

“Anlık, interaktif kiralama için pazaryeri mobil uygulaması sunuyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bunun dünyada bir benzerine rastlamadık. Önümüzdeki dönemde Heevi, başta inşaat sektörü olmak üzere Türkiye ve dünyada ‘kısa süreli ekipman kiralama’ dendiğinde, akla gelen ilk çözüm olacak.”

ÖZEL İNDİRİMLER

“Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ile işbirlikleri kurarak kullanıcılarımıza avantajlar sunuyoruz. Böylece birçok ürün ve hizmeti çok daha uygun fiyata verebiliyoruz. Önümüzdeki günlerde işbirliklerimizin sayısını artırıp, kullanıcılarımıza çok önemli imtiyazlar sağlayacağız.”

HANGİ FAYDALARI SAĞLIYOR?

  • Play Store veya App Store üzerinden ücretsiz indirilebiliyor.
  • Yalnızca ad, soyad ve telefon numarası ile hızlı profil oluşturulabiliyor.
  • Güncel ilanlar haritada anlık olarak görülebiliyor.
  • İlan verenlerden ve ilan arayanlardan ücret almıyor.
  • En uygun ekipmanlar, en uygun fiyata kiralanabiliyor.
  • Ekipmanların kiralanması; saatlik, seferlik, günlük ya da aylık olarak yapılabiliyor.
  • İş bittiğinde kredi kartı ile hızlı ve güvenli ödeme fırsatı sunuyor.
  • İşveren veya yükleniciler harita üzerinden erişerek tek tıkla iletişime geçebiliyorlar.
  • Sektörel gelişmelerden, kampanya ve sponsorluk gibi faydalardan haberdar ediyor.
  • Yakın zamanda ikili ve grup mesajlaşması devreye girmeye hazırlanıyor.