ITO Ticaret logo
  • EURO5,55
    % -0,96
  • DOLAR4,75
    % -0,85
  • ALTIN187,03
    % -0,49

İTO ayakkabıda UR-GE’ye hazırlanıyor

İTO deri hazır giyim ve saraciye ile iç giyim sektörlerinde başlattığı UR-GE projelerine ayakkabı sektörünü ekledi. Proje ile ayakkabı sektörüne mensup Oda üyesi firmalar, düzenli ihracat yapabilme becerisi kazanacak. Ayrıca firmaların sektörel uluslararası fuarlara milli katılımları sağlanacak.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 10 Ağustos 2017 Perşembe
AA + -

İstanbul Ticaret Odası (İTO), üyelerinin dış pazarlara açılması, uluslararası ölçekte daha yüksek oranda iş yapabilme kapasitesine ve yeteneğine sahip olması amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar arasında bulunan sektörel bazda uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi (UR-GE) projeleri iş dünyasından büyük talep görüyor.

İTO deri hazır giyim ve saraciye ile iç giyim sektörlerinde başlattığı UR-GE projelerine ayakkabı sektörünü ekledi. Projeler, Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında sektörleri küresel rekabette en üst noktalara çıkarmayı hedefliyor. Projelere katılan firmalar ihracat kapasitelerini ve uluslararası rekabet güçlerini artırıyor.

DÜZENLİ İHRACAT

Ayakkabı sektörüne mensup Oda üyesi firmalar uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi projeleri ile düzenli ihracat yapabilme becerilerine sahip olacak.
İhracat potansiyellerini ve kapasitelerini geliştirecekler. Sektörel uluslararası fuarlara milli katılımları sağlanacak.

ÜÇ YIL SÜRECEK

Üç yıl devam edecek proje kapsamında ayakkabı firmaları için ihtiyaç analizi çalışmaları yapılacak. Böylece firmaların uluslararası pazarlara yönelik ihtiyaçları belirlenecek, sonuç odaklı yol haritası oluşturulacak. Firmaların ulusal ve uluslararası seviyede tanıtımları yapılacak.

Firmalar ihracat kapasitelerini alacakları eğitim ve danışmanlık hizmeti ile geliştirecek. Uluslararası hedef pazarlara dönük, satış odaklı yurtdışı pazarlama faaliyetleri gerçekleştirilecek.

İTO DESTEĞİ

Mevcut UR-GE desteğine ilave olarak İTO, projeye katılan üyelerine milli katılım organizasyonu bulunan bir fuarda destek sağlayacak. Destek en fazla 9 metrekarelik stant için yüzde 50 oranında olacak.