ITO Ticaret logo
  • EURO6,49
    % 0,76
  • DOLAR5,64
    % 0,00
  • ALTIN222,53
    % 0,07

Otomotivde patent başvuru şampiyonu

Midibüs ihracatında 11 yıl üst üste lider olan Anadolu Isuzu, Avrupa’nın en konforlu ve en ekonomik otobüsü ödülünü aldı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 02 Kasım 2017 Perşembe
AA + -

HABER: MÜGE BİBER

Midibüs ihracatında 11 yıl üst üste lider olan Anadolu Isuzu, Avrupa’nın en konforlu ve en ekonomik otobüsü ödülünü aldı. TYSB ile yıllardır sürdürdüğü işbirliği ile yerli yan sanayi tedarikini artıran Anadolu Isuzu; bu kez borsa veri tabanından seçtiği yedi yeni firma ile görüşme masasına oturdu. İTO Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Uluç Hacıhasanoğlu’nun da katıldığı toplantıda Anadolu Isuzu Satınalma Yetkilisi Onur Cora, firması hakkında bilgi verdi.

AR-GE’DE ÜÇÜNCÜ

Cora, Anadolu Isuzu’nun faaliyet alanının kamyon, hafif kamyon, pikap, kamyonet ve otobüs gibi ticari araçların üretimi ve satışından oluştuğunu belirtti. Cora, “2009’da faaliyete geçen, resmi açılışını ise 2016’da yaptığımız Ar-Ge merkezimiz ile 2017 ilk altı ayı verilerine göre Türk Patent ve Marka Kurumu’nun ‘Türkpatent Ligi’ sıralamasında, otomotiv sektörünün en çok başvuru yapan markası olduk” dedi. Cora, 35 patent başvurusuyla, Türkiye çapında tüm sektörlerin sıralandığı listede 3’üncü sırada yer aldıklarını belirtti.

Anadolu Isuzu’nun 63 ilde 103 servis kapsama alanına sahip olduğunu ve 25 ilde de 29 satış noktası bulunduğunu belirten Cora, TÜİK verilere göre yüzde 80 kapsama alanına sahip olduklarını söyledi.

MİDİBÜSTE İHRACAT LİDERİ

Anadolu Isuzu Satın Alma Yetkilisi Onur Cora, 16 bayi kanalı ile 31 ülkeye otobüs ihracatı yaptıklarını söyledi. Cora, “11 yıl üst üste midibüste ihracat lideri olduk. 12 metrelik Citiport otobüsleri ile de 2015’te Avrupa’nın en konforlu ve en ekonomik otobüsü ödülünü aldık” dedi.

Gelecek hafta: Ford Otosan ve VGV s.r.l