ITO Ticaret logo

Restorasyondaki bürokratik zorluklar İBB’ye anlatıldı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Restorasyon ve İzolasyon Meslek Komitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanı Hüseyin Tok’u ziyaret ederek, tarihi yapıların restorasyonlarında Anıtlar Kurulu ile yaşanan sorunları ele aldı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 09 Ocak 2018 Salı
AA + -

HABER: SOYHAN ALPASLAN

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Restorasyon ve İzolasyon Meslek Komitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanı Hüseyin Tok’u ziyaret ederek, tarihi yapıların restorasyonlarında Anıtlar Kurulu ile yaşanan sorunları ele aldı. Ziyarette, sektörün uzun süredir Anıtlar Kurulu ile hangi aşamalarda ne tür sorunlar yaşandığı dile getirildi. Muhtemel çözüm yollarına ilişkin önerilerin görüşüldüğü toplantıda, heyete Restorasyon ve İzolasyon Meslek Komitesi Başkanı ve İTO Meclis Üyesi Sultan Hızıroğlu başkanlık etti. Heyette Meclis Üyesi Serkan Bilir ve İTO Disiplin Kurulu Üyesi Şevket Can Tülümen yer aldı.

Ziyarette; İBB Taş Atölyesi ve Ahşap Atölyesi sergileri ile Geleneksel Su Armatürleri sergilerinin İTO’nun restore ettirdiği Yeni Camii Hünkâr Kasrı’nda sergilenebilmesi konusu da ele alındı.

İTO’YA TEŞEKKÜR

Kültür Varlıkları Daire Başkanı Hüseyin Tok, İTO’nun destekleri ile restorasyonları gerçekleştirilen ve şu anda kullanılan tarihi çeşmelerin, kurumlar arası işbirliğine örnek olduğunu belirtti. Tok, İTO’ya tarihe ve kültüre yönelik hizmeti ve desteği için teşekkür etti.