ITO Ticaret logo

Kompozit şov

Dünyanın en büyük kompozit fuarı olan JEC 2018’e 30 Türk firması katıldı. Fuarda stant açan firmalar, ürünlerini dünyaya tanıtma fırsatı buldu.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 13 Mart 2018 Salı
AA + -

HABER: SOYHAN ALPASLAN

Türk kompozit sektörü, dünyanın en büyük kompozit fuarı olan JEC 2018’e (JEC Composites Show & Conferences-JEC World 2018) 30 firma ile katıldı. Fuarda stant açan Türk firmaları ise ürünlerini dünyaya tanıtma fırsatı buldu. Kompozit malzemeleri ve teknolojilerinin en prestijli fuarı olarak adlandırılan JEC Fuarı, sektörün profesyonellerini bir kez daha Fransa’nın başkenti Paris’te buluşturdu.

İTO İLE 12 FİRMA

Kompozit, mineral, hassas metal, toz teknolojisi sektörlerindeki uluslararası katılımcıları bir araya getiren fuar, aynı zamanda yüz yüze görüşmelerin yapıldığı ‘iş etkinliği’ olarak gerçekleştiriliyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) organizasyonunda 12, bireysel katılımla 18 firma olmak üzere toplam 30 firma, Türkiye’nin kompozit sektöründeki gelişimini gözler önüne serdi.

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Müge Varol Ilıcak ile JEC Group Genel Müdürü Eric Pierre Jean, İTO standını ziyaret ederek İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ve İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu ile görüştü.

2013’TEN BERİ

Kompozit sektöründeki tüm buluşların ve teknolojilerin sergilendiği, 6-8 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen fuara, Türkiye’nin milli katılımını İTO organize etti. Tüm sektörlerde Türk iş insanının yanında olan ve 1960’lı yıllardan itibaren Türk reel sektörünün uluslararası fuarlara katılımını sağlayan İTO, 2013 yılından bu yana JEC World Fuarı Türkiye milli iştirakini düzenliyor.

DEVLET DESTEĞİ

JEC World 2018’de firmalar, Ekonomi Bakanlığı’nın sağladığı devlet desteğiyle yer aldı. Türk firmaları ürünlerini dünyaya tanıtırken, uluslararası rakipleriyle ikili görüşme fırsatı da buldu. Türk firmaları toplam bin 250 metrekare üzerinde stant açtı. İTO milli katılımında stant açan 12 firmanın kapladığı stant alanı ise 264 metrekare oldu.

KATILIMCI FİRMALARA BERAT VERİLDİ

İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, Meclis Üyeleri Adil Nalbant, Ender Yazıcıoğlu, Mustafa Büyükdede, Mustafa Cebeci ve Zakir Yılmaz’ın yer aldığı Oda heyeti; fuar kapsamında Türk firmalarla ve profesyonel ziyaretçilerle görüş alışverişinde bulundu. Türkiye milli standını, Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Müge Varol Ilıcak ve Ticaret Müşaviri Fahriye Özlem Nudralı da ziyaret etti. Ilıcak ve Nudralı, İTO heyeti ile birlikte firmalara katılım beratlarını verdi. JEC Group Genel Müdürü Eric Pierre Jean ise 6 Mart 2018 salı günü Türkiye milli standını ziyaret etti.