ITO Ticaret logo

Helal Expo, 250 firmayı İstanbul’da ağırlayacak

Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC), İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve Discover Events işbirliğinde, 29 Kasım-2 Aralık 2018’de gerçekleştirilecek.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2018 Pazartesi
AA + -

Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC), İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve Discover Events işbirliğinde,
29 Kasım-2 Aralık 2018’de gerçekleştirilecek. Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı fuara; helal gıda, finans, turizm, kozmetik, tıp, kimya, ambalaj, makina, İslami yaşam ve muhafazakar moda gibi birçok sektörden 250’yi aşkın uluslararası firmanın katılımı bekleniyor.

27 ÜLKEDEN KATILIM

İstanbul Ticaret Odası’nın da desteklediği zirve ve fuar, şimdiden uluslararası katılımcı ülke sayısını 27’ye çıkardı. Uluslararası katılımcıların yüzde 40’ını oluşturacağı fuar, Afganistan, Ürdün, Arnavutluk, Endonezya, İran, Pakistan, Bangladeş, Hırvatistan, Cezayir, Fas, Filistin, Katar, Lübnan, Kosova, Malezya, Nijerya, Libya, İspanya, Sri Lanka, Hindistan, Güney Kore, Belçika, Hollanda, Avusturya, Fransa, İngiltere ve Suudi Arabistan ile Türk helal pazarını bir araya getirecek.

Dünya Helal Zirvesi ve 6. İİT Helal Fuarı’nda, ‘ülke pavilyonları’ çatısı altındaki şirketler, çoğunluğu gıda, gıda yan sanayi ve kozmetik sektörlerinden oluşan ürün gruplarını sergileyecek. Fuarda, Ticaret Bakanlığı’nın sponsorluğunda ve Türkiye’nin önde gelen perakendeci birlikleri işbirliği ile profesyonel B2B programı da düzenlenecek. Fuarın açılış konuşmasını dünyaca ünlü sanatçı Yusuf İslam yapacak.

Ayrıntılı bilgi için:
www.helalexpo.com.tr