Üretim için yatırıma devam

Tekstil sektörü, Türkiye’nin adeta üretim ve istihdam fabrikası. Sektörde 50 yıllık tecrübeye sahip İTO Meclis Üyesi Mustafa Balkuv, tesisine yeni makinalar alarak, iş dünyasına üretimi ve istihdamı artırma yönünde örnek bir mesaj verdi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2018 Salı
AA + -

HABER: ADEM ORHUN

Geçtiğimiz aylarda döviz kurlarında olağan dışı hareket ve bunun olumsuz etkileri, iş dünyasının yatırım ve üretim heyecanını kıramadı. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan sektörlerinden tekstilde de bu yönde yeni adımlar atılıyor. Sektörün en önemli alanlarından triko sanayinde tecrübeli iş adamı Mustafa Balkuv, üretim tesislerine yeni makinalar alarak ‘daha çok üretim, daha çok istihdam’ dedi. İstanbul Ticaret Odası’nda 20 yıldır Meclis Üyesi olan Mustafa Balkuv, üretim kapasitesini yüzde 30 artırmak üzere 16 yeni triko makinasını tesis bünyesine kattı.

50 YILLIK TECRÜBE

İTO Meclis Üyeleri arasında en eski şirket sahibi olan Balkuv, sektörde 50 yıllık birikimini üretim ve istihdamı artıracak yeni makina yatırımıyla perçinledi. Yeni yatırımı hakkında bilgi veren Balkuv, “İhracat ve istihdamda lokomotif sektör olan hazır giyim ve konfeksiyonda üretici firmalarımız dünyanın en büyük markalarına hizmet veriyor. Büyük markaların ülkemizi tercih etmelerinin en önemli nedeni de hızlı teslim, yüksek kalite, uygun maliyetler. Sektörde rekabetçi gücümüzü kaybetmemek için artan maliyetlere rağmen üretime devam etmemiz gerekiyor” dedi.

ÜÇ VARDİYA ÇALIŞIYOR

Ayakta kalmanın ve gelecekte de var olmanın ilk şartının üretmeye devam etmek olduğunu vurgulayan Balkuv, şunları söyledi: “Planlarımızı titizlikle yapıp, yatırımımızı gerçekleştirdik. Tesisimizde üretim günde üç vardiya devam ediyor. Yeni makinalar hem iş hacmimizi hem istihdamı artıracak. Attığımız bu adımın diğer firmalarımıza da cesaret vereceğini ümit ediyorum. Zira her yıl üretilen milyonlarca ürünün üzerinde Made in Turkey etiketinin olması, hem ülkemizin tanıtımının hem firmalarımızın gücünün teminatı olacak.”