Ayakkabı ve iç giyimde UR-GE projeleri başladı

İstanbul Ticaret Odası öncülüğünde Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projeleri başladı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 25 Aralık 2018 Salı
AA + -

HABER: RECEP MUTLU
 
İstanbul Ticaret Odası öncülüğünde Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projeleri başladı. İç giyim ve ayakkabı sanayine yönelik olarak eş zamanlı başlatılan projeler 3 yıl sürecek. Yüksek standartlı eğitim ve danışmanlık hizmeti veren projeler, Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor.

FİRMAYA ÖZEL EĞİTİM

Her iki proje için de firmaların durumlarının ve ihtiyaçlarının tespit edildiği analiz çalışmaları ile firmalara özel hizmetler tasarlandı. Projede yer almaya hak kazanan İTO üyesi iç giyim ve ayakkabı sektörlerinde faaliyet gösteren 23 firma eğitime başladı.

E-TİCARET VE MARKA

İç Giyim Sektörü UR-GE Projesi’nin ilk eğitim faaliyeti ‘e-Ticaret ve Dijital Pazarlama’ teması ile gerçekleştirildi. Ayakkabı Sektörü UR-GE Projesi’nin ilk eğitiminin konusu ise ‘Marka Yönetimi ve Markalaşma Stratejileri’ oldu.

UR-GE FIRSATLARI

Danışmanlık ve eğitim hizmeti alacak firmalar, en az 5 ülkede düzenlenecek pazar ziyaretlerine katılacak. Firmalar için tanıtım, marka, yurtdışı fuar ziyaretleri, ticaret heyeti, eşleştirme, ikili görüşme gibi faaliyetler düzenlenecek.