Yılın ‘Girişim Hızlandırma Ödülü’ BTM’ye verildi

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) kapsamında düzenlenen Imagine Tomorrow - İnovasyon ve Girişimcilik Etkinliği’nde Yılın Girişim Hızlandırma Ödülü’nü aldı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 22 Mart 2019 Cuma
AA + -

2017’de faaliyete başlayan ve kısa sürede birçok başarıya imza atan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), isminden söz ettirmeye devam ediyor. Daha önce üniversitelerin de ödüle layık gördüğü BTM bu sefer, Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) kapsamında düzenlenen Imagine Tomorrow - İnovasyon ve Girişimcilik Etkinliği’nde Yılın Girişim Hızlandırma Ödülü’nü aldı. 63 ülkede 350’den fazla üniversite ve kurumun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, BTM’nin ödülünü BTM Direktörü İbrahim Elbaşı aldı.

60 İNOVATİF GİRİŞİM

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen etkinlikte TÜBİTAK, ASELSAN, Bayer ve Tarvenn Ventures and Advisors gibi çok sayıda kuruluşla birlikte üniversiteler, teknokentler ve kuluçka merkezleri yer aldı. Girişimcilerin proje ve iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı bulduğu etkinliğe yapay zekadan otomasyona, tıbbi görüntüleme sistemlerinden savunma sanayi çözümlerine yönelik 60 inovatif girişim katıldı. Katılan girişimcilere plaket verilirken, ilk üçe girenlere para ödülü verildi ve yatırım alan üç girişimin lansmanı yapıldı.

IMAGINE TOMORROW’DA ÖDÜL ALANLAR

  • En İyi Teknoloji Entegrasyonu Ödülü: ASELSAN
  • Sosyal Girişimcilik Ödülü: Göker Çiloğulları
  • Kadın Girişimcilik Ödülü: Seval Akansoy
  • Sağlık Alanında En İyi Hızlandırıcı Program Ödülü: Bayer Türk
  • Yılın Hızlandırıcı Merkezi Ödülü: Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi
  • 2018’in En İyi Yatırım Şirketi Ödülü: Tarvenn Ventures and Advisors