Türk gıda sektörü İstanbul’da buluşacak

Dünya gıda sektörünün yakından takip ettiği CNR Food İstanbul, 4-7 Eylül’de, CNR Ambalaj İstanbul-Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Özel Bölümü ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. Gıda ve içecek sektöründeki yerli ve milli üretim potansiyelini gözler önüne serecek CNR Food İstanbul’da, yaklaşık 3.5 milyar dolarlık iş hacmine ev sahipliği yapılacak

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Temmuz 2019 Perşembe
AA + -

Dünya gıda sektörünün yakından takip ettiği CNR Food İstanbul, 4-7 Eylül’de, CNR Ambalaj İstanbul-Gıda İşleme Sistemleri, Paketleme ve Ambalaj Özel Bölümü ile eş zamanlı gerçekleştirilecek. Gıda ve içecek sektöründeki yerli ve milli üretim potansiyelini gözler önüne serecek CNR Food İstanbul’da, yaklaşık 3.5 milyar dolarlık iş hacmine ev sahipliği yapılacak.

Yerli gıda ve içecek firmalarına milli ve yerli üretimin gücünü dünyaya tanıtmalarına ve ihracatlarını artırmalarına destek olacak fuar, hububat ve bakliyat ürünlerinden temel gıda ürünlerine, atıştırmalık ürünlerden alkolsüz içecek ürünlerine, şekerleme, bisküvi ve unlu mamullerden mağaza ve market ekipmanlarına kadar gıda sektörünün tüm güçlerini bir araya getirecek. 

Fuar, yerli ve yabancı 2 binden fazla markayı aynı çatı altında buluşturacak. 

Yabancı katılımcılar tarafından da büyük ilgi gören ve dünya fuar takvimlerinde yerini alan CNR Food İstanbul, 80 bin metrekare alanda organize edilecek. Fuarda, yerli ve yabancı 50 bin ziyaretçi hedefleniyor. 

Öte yandan, Anadolu mutfak kültürünü tanıtmak amacıyla fuarın ana fuaye alanında gerçekleştirilecek ‘7 Bölgenin 7 Hünerli Eli ile Anadolu Lezzetleri’ etkinliğinde, Anadolu mutfağının en lezzetli yemekleri, ziyaretçilere görsel şovla tattırılacak.