Otomotivciler tedarikçileri ile İTO’da buluştu

İstanbul Ticaret Odası Yan Sanayi Borsası’nın (YSB) düzenlediği ‘Tedarikçi Günleri’, TÜMOSAN ile Anadolu Motor firmalarını ve tedarikçi adaylarını ağırladı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 23 Ekim 2019 Çarşamba
AA + -

İstanbul Ticaret Odası Yan Sanayi Borsası’nın (YSB) düzenlediği ‘Tedarikçi Günleri’, TÜMOSAN ile Anadolu Motor firmalarını ve tedarikçi adaylarını ağırladı. Önceki etkinliklerinde yüzlerce yan sanayici KOBİ’yi, bilişim şirketini ve girişimciyi savunma sanayi firmaları ile ikili görüşmelere alan YSB, bu kez, otomotiv ve motor grubu ürünleri hazırlayan TÜMOSAN ve Anadolu Motor ile yan sanayicileri buluşturdu.

SAHA’DAN DAVET

Tümosan ve Anadolu Motor, tedarikçi ve tedarikçi adaylarına firmaları tanıtan birer sunum yaptı. Programda, Kuzey Marmara şehirlerinde savunma ve havacılık ürünleri üreten sanayi firmalarını bir araya getiren SAHA İstanbul Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi’nin de sunumu yapıldı. SAHA İstanbul yetkilileri, firma temsilcilerini, bu kümelenmenin tecrübesinden ve sağladığı avantajlardan faydalanmaya davet etti.

 

YENİ İŞBİRLİKLERİ

Türkiye’de yüksek üretim kapasitesi ve geniş ürün destek ağına sahip TÜMOSAN ve Anadolu Motor, büyük oranda yerli firmalarla çalışıyor. Muhtemel yeni tedarikçileriyle tanışmak için İTO’ya gelen TÜMOSAN ve 

Anadolu Motor yetkilileri, motordan jeneratöre kadar birçok yan sanayici ile görüşerek yeni işbirlikleri için adım attı.

76 FİRMA KATILDI

Programda, sunumların ardından ikili görüşmelere (B2B) geçildi. TÜMOSAN ve Anadolu Motor yetkilileri, gün boyu 70’den fazla firmanın temsilcileriyle bir araya geldi. B2B programında ağırlıklı olarak sanayici firmalar otomotiv sektöründe kullanılabilecek ürünlerini, yeni iş ve projelerini, iş yapma kapasitelerini paylaşma imkanı buldu.