İhtisas komiteleriyle istişareler sürüyor

İstanbul Ticaret Odası’nın ihtisas komiteleriyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği istişare toplantıları geçtiğimiz hafta da devam etti.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 13 Mayıs 2020 Çarşamba
AA + -

İstanbul Ticaret Odası’nın ihtisas komiteleriyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği istişare toplantıları geçtiğimiz hafta da devam etti. Önceki hafta gıda, tekstil, dış ticaret ve sanayi ihtisas komiteleriyle online yapılan toplantılar bu kez Kültür, Sanat ve Spor İhtisas Komitesi ve Otomotiv İhtisas Komitesi ile sürdürüldü. Toplantılara İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç de katıldı.

SEKTÖREL İHTİYAÇLAR

Kültür, Sanat ve Spor İhtisas Komitesi’nin toplantısında sektörel gelişmeler ve ihtiyaçlar görüşüldü. İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay’ın da katıldığı toplantıda, Meclis ve Komite Üyeleri ile sektör mensupları fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Münir Üstün başkanlık etti.

OTOMOTİVDE COVID ETKİSİ

Otomotiv İhtisas Komitesi’nin ana gündemi ise Covid-19’un otomotiv sanayine yansımaları oldu. Başkanlığını İTO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman'ın yürüttüğü toplantıda, küresel salgının otomotiv sektöründeki etkileri ve salgından çıkış yolları değerlendirildi. Meclis ve Komite üyelerinin de yer aldığı toplantıda Covid-19 sonrası yapılması gerekenler dile getirildi.

TURİZMDE SEZONA HAZIRLIK

Turizm ve Gastronomi İhtisas Komitesi de 11 Mayıs’ta hizmete açılacak AVM’leri ve turizm sektörünü masaya yatırdı. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yaşık’ın başkanlığını yaptığı toplantıda, sektör temsilcileri, akademisyenler, Meclis ve Komite üyeleri görüşlerini paylaştı.