İhtisas komitelerinin istişareleri sürüyor

İstanbul Ticaret Odası, ihtisas komiteleriyle sektörel istişareleri sürdürüyor. Sağlık ve sanayi ihtisas komitelerinin video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıların gündemini, Covid-19 ile mücadele oluşturdu. Mesleki Eğitim Komisyonu ise hami okullarını görüştü.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 01 Temmuz 2020 Çarşamba
AA + -

SAĞLIK İHRACATINDA REKABET ÜSTÜNLÜĞÜ
İstanbul Ticaret Odası’nın sektör mensupları, akademisyenler ve kamu temsilcilerinden oluşan ihtisas komiteleri, Covid-19 ile mücadelede sektörel istişarelere hız kesmeden devam ediyor. Pandemi süreciyle birlikte video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantılar, geçtiğimiz hafta Sağlık İhtisas Komitesi ve Sanayi İhtisas Komitesi ile sürdürüldü. İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay başkanlığında yapılan Sağlık İhtisas Komitesi toplantısına, Meclis ve Komite Üyeleri ile USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya katıldı. Covid-19 salgınının gündemi oluşturduğu toplantıda, bu süreçteki sağlık turizmi ve yurt dışına koruyucu ekipman tedariki konuları ele alındı. Toplantıda ayrıca maske ve diğer koruyucu ekipmanda standartlar, üretim ve ihracatta rekabetin yanı sıra USHAŞ kontrolünde gerçekleştirilen yurt dışı hibeler de görüşüldü.

TÜRKİYE’NİN SANAYİDEKİ FIRSATLARI

Sanayi İhtisas Komitesi, online gerçekleştirdiği toplantıda, yeni normale geçişle birlikte sanayi sektöründeki gelişmeleri ve ihtiyaçları değerlendirdi. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Adil Coşkun’un başkanlığını yürüttüğü toplantıda, salgın sonrası Türkiye için sanayideki fırsatlar da dile getirildi.

MESLEKİ EĞİTİM KOMİSYONUNUN GÜNDEMİ HAMİLİK 

Mesleki Eğitim Komisyonu’nun toplantısında ise hami okullar gündeme taşındı. İTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer başkanlığındaki toplantıya, İTO Yönetim Kurulu Üyeleri Bahadır Yaşık, İbrahim Doğan Salman ve Levent Taş ile 51 okulun hamiliğini üstlenen Meclis ve Komite üyeleri katıldı. İTO’nun Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Projesi kapsamında başlattığı hamilik projesiyle okullara verdiği desteklerin görüşüldüğü toplantıda pandemi sürecinde yapılan çalışmalar ele alındı.