Promosyon sektörünün raporu hazırlanacak

Promosyon ürünleri sektörü çalışma toplantısı, İTO Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kuralay yönetiminde yapıldı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 20 Kasım 2020 Cuma
AA + -

HABER: ŞEREF KILIÇLI

Promosyon ürünleri sektörü çalışma toplantısı, İTO Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kuralay yönetiminde yapıldı. Online düzenlenen toplantıya İTO Meclis ve Komite Üyeleri, İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Torlak ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Figen Yıldırım katıldı. Toplantıda, İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından hazırlanacak sektörel araştırma raporuyla ilgili yol haritası belirlendi, görüş ve öneriler istişare edildi.

TÜKETİCİYLE KURULAN KÖPRÜ

Sektör temsilcileri, promosyon ürünlerinin firmalar ile tüketiciler arasında bir köprü olduğunu belirterek, sektörün işletme yönetimi ve pazarlama açısından da incelenmesi gerektiğini söyledi. Sektörün istihdam ve ihracat yönüne de dikkat çeken sektör temsilcileri, ihracatta Çin ile rekabet ettiklerini, piyasanın ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebildiklerini de vurguladı. Yerli üretime destek konusunda promosyon ürünlerinde de yapılabilecekler olduğunun altını çizen sektör temsilcileri, kamu ihalelerinde yerli ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

İTO DESTEK VERECEK

Sektörel araştırmaların mevcut durumun yanı sıra geleceğe yönelik de bir projeksiyon çizdiğini belirten İTO Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kuralay, rapor için gereken desteği vereceklerini söyledi.