Tekstil fuarcılığında alternatif showroomlar

Pandemi nedeniyle yeni arayışlara giren fuar dünyası için numune bazında ürünler ile profesyonelleri buluşturan Le Showroom’un ikincisi, Paris’te gerçekleştirildi. Etkinliğe İstanbul Ticaret Odası organizasyonu ile katılan tekstil firmalarının kartelaları Le Showroom’da sergilendi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 26 Temmuz 2021 Pazartesi
AA + -

Pandemi nedeniyle uluslararası birçok fuar iptal edilirken, bazıları da yerini sanal fuarlara bıraktı. Aşılamanın hızıyla birlikte fiziki fuarlar yavaş yavaş kapılarını aralasa da uluslararası organizasyon firmaları yeni alternatifler de sunmaya başladı. Bunlardan biri ise İstanbul Ticaret Odası’nın da katıldığı Le Showroom oldu.
 
Tekstil sektörünün en önemli buluşma adreslerinden olan ve Fransa’nın Paris kentinde yılda iki kez düzenlenen Texworld, en son 10-13 Şubat 2020 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı. Sonbaharda planlanan Texworld Autumn ise pandemi nedeniyle iptal edildi. Texworld organizatörü Messe Frankfurt da fiziki fuarların yerine yeni bir alternatifi, Le Showroom’u firmaların gündemine taşıdı.
 
SADECE ÜRÜN NUMUNELERİ
 
Numune bazında ürünler ile profesyonellerin buluşmasını hedefleyen Le Showroom, ilk defa Şubat 2021’de gerçekleştirildi. Etkinliğin ikinci versiyonu ise Paris’in seçkin mekanı Atelier Richelieu’de 5-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlendi. Türk tekstil firmaları da İstanbul Ticaret Odası organizasyonuyla Le Showroom’da yerini aldı. Firmalar, sadece numunelerini profesyoneller ile buluşturma imkanı buldu. Avrupa’dan tekstil ürünlerinin numune bazında yer aldığı etkinliğe İTO organizasyonu ile katılan firmaların kartelaları ilk girişte sergilendi.
 
2022 HAZIRLIKLARI
 
İhracata katkı sağlayacak her etkinliği yakından takip eden İstanbul Ticaret Odası, 2022 yılında fiziki olarak düzenlenmesi planlanan Texworld Paris 2022’nin hazırlık çalışmalarına başladı. Fuarın, 7-10 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi öngörülüyor.