Yayıncılar Bakü fuarına hazırlanıyor

Yayın dünyası, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 6-10 Ekim’de düzenlenecek Uluslararası Bakü Kitap Fuarı’na hazırlanıyor. Fiziki olarak gerçekleştirilecek fuara, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde İstanbul Ticaret Odası işbirliğiyle Türkiye’den 20 yayınevi katılacak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2021 Pazartesi
AA + -

HABER: MÜGE BİBER
 
Yayıncılık sektörü, ekonomiye olan katkısının yanı sıra toplumsal, kültürel ve sosyal yapıyı da kapsayan yelpazesiyle hem ulusal hem de uluslararası alanda büyük öneme sahip. İstanbul Ticaret Odası (İTO) da bu stratejik sektörün gelişimine özel önem veriyor, yurt dışı açılımlarına destek sağlıyor.
 
YEDİNCİSİ DÜZENLENECEK
 
Türkiye Uluslararası Kitap Fuarları Organizasyon Komitesi, İstanbul Ticaret Odası’nda, İTO Başkan Yardımcısı Dr. İsrafil Kuralay başkanlığında toplandı. Toplantıya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Taner Beyoğlu ve sektör temsilcileri iştirak etti. Toplantının gündemini ise 6-10 Ekim 2021 tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak olan 7. Uluslararası Bakü Kitap Fuarı’na katılım oluşturdu.
 
20 YAYINEVİ KATILIYOR
 
Azerbaycan Bakü Expo Center’da düzenlenmesi planlanan fuara, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın katkılarıyla toplam 20 yayınevi katılacak.
 
FUARDAKİ KİTAP KATEGORİLERİ
 
* Yayıncılık ve basım işleri
* Çocuk edebiyatı (Çocuk dünyası)
* Eğitim kurumları
* Devlet kurumları
* e-kitaplar ve sesli kitaplar
* El sanatları