Alman makina devi tedarikçisini İTO’da aradı

İTO Yan Sanayi Borsası’nın düzenlediği ‘Tedarikçi Günleri’nde, Alman SMS Group, yan sanayici KOBİ’lerle bir araya geldi. SMS Group, metalürji endüstrisine büyük tesisler inşa ediyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 27 Haziran 2022 Pazartesi
AA + -

HABER: OSMAN KUVVET

İstanbul Ticaret Odası Yan Sanayi Borsası (YSB), ‘Tedarikçi Günleri’ ile yerli ve yabancı büyük firmalarla, yan sanayi firmalarını buluşturmaya devam ediyor. İTO’nun organizasyonunda, tedarikçi firmalarla B2B masasına oturan büyük firmaların yetkilileri, bu sayede yeni işbirliklerine imza atıyor.

1871’DE KURULDU

Bu organizasyonlardan biri de Alman SMS Group GmbH firması ile gerçekleştirildi. ‘SMS Group Tedarikçi Günleri’nde, merkezi Almanya’da bulunan ve 1871 yılında kurulan firmanın yetkilileri, Türk yan sanayicilerle buluştu. Firma, buluşmada talaşlı imalat ve ağır makina imalatı alanlarında tedarikçi aradı. SMS Group GmbH firması, metalürji endüstrisine çelik, alüminyum, bakır ve metaller için fabrika/tesis inşası konusunda küresel oyunculardan oluşuyor. Makina sektöründe faaliyet gösteren SMS Group, 2021 yılında 3.3 milyar Euro’luk sipariş alarak, 2.75 milyar Euro ciro elde etti.

50’DEN FAZLA MERKEZ

ABD, Çin, Rusya, Hindistan, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin yanı sıra birçok ülkede üretim tesisleri ve temsilcilikleri olan firmanın 14 bin 258 çalışanı var. Firma; 1870 yılında Lüksemburg’ta kurulan Paul Wurth şirketini 2005 yılında; Almanya, Wenden merkezli Elexis AG’yi 2011’de; 1952 yılında Almanya’nın Remscheid şehrinde kurulan Elotherm’i ise 2015 yılında bünyesine katarak ürün yelpazesini daha da genişletti.

Grubun ayrıca İTO’ya kayıtlı ‘SMS Group Metalürji Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ unvanıyla kurduğu şirket, 2017 yılından beri faaliyette. Bu şirket, grubun Türkiye’deki satın alma ve satış projelerini yürütüyor.

İTO Yan Sanayi Borsası’nın düzenlediği Tedarikçi Günü etkinliği kapsamında 44 firma, SMS Group yetkilileri ile bir araya geldi.