ITO Ticaret logo
  • EURO5,31
    % 0,20
  • DOLAR4,51
    % 0,44
  • ALTIN187,14
    % -0,30

Evcil hayvanlar da telefonun kapsama alanında

Teknoloji firmaları uzun saatler evinden uzak kalanlar için birçok yenilik tasarlıyor. Evinden uzakta olanların bir sorunu da besledikleri evcil hayvanın güvenliği. Amerikalı bir firma, evde yalnız kalan evcil hayvanları düşünerek bir telefon geliştirdi. PetChatz adlı cihaz ile evde olmasanız bile tüylü dostunuzla iletişim halinde kalabilirsiniz.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 14 Şubat 2017 Salı
AA + -

HABER: İLKER BAŞÖZ

Akıllı ev sistemlerinin hızla geliştiği bu dönemde teknoloji devleri işte ve trafikte uzun zaman geçirenlere kolaylık sağlamak için rekabet içinde. Yeni ev projelerinin birçoğunda eve girmeden önce mobil cihazlarla evi ısıtma veya unutkanlar için açık ocağı söndürme seçenekleri sunuluyor. Amerikalı bir şirket olan Anser Innovation, şehirde kedi ve köpek besleyenleri düşünerek, sevimli dostlarımızın da çok ilgisini çekecek bir cihaz geliştirdi. Çalışan aileler veya tüylü dostlarını evde uzun saatler yalnız bırakanlar için tasarlanmış PetChatz adlı cihaz, mobil cihazlarla veya masaüstü bilgisayarınızla evdeki dostunuza kablosuz ağ üzerinden canlı bağlanmanızı sağlıyor.

PetChatz ile evdeki evcil hayvanınızı her aradığınızda cihaz zil sesi ile kedi veya köpeğinizin dikkatini çekiyor. Üzerindeki ekranda güler yüzünüzü gören evcil hayvanınız, aynı zamanda cihaz tarafından salgılanan özel tasarlanmış bir koku ile kendini sakinleşmiş ve daha güvende hissediyor.

ÖDÜL MAMASI

Kedi ve köpekler için tasarlanmış bu akıllı cihazla ev dışındayken hayvanınızla iletişim halinde kalabilirken, aynı zamanda onu mutlu etmeniz de mümkün. Cihazın içinde yer alan bir haznede bulunan lezzetli ödül mamalarını mobil cihazınızdaki bir tuşa tıklayarak evcil hayvanınıza sunabilirsiniz.

KÖPEĞİNİZ PATİSİYLE ÇAĞRI BIRAKIYOR

PetChatz akıllı cihazın birçok aksesuarı da mevcut. PawCall adlı aksesuar ile evcil hayvanınız cihazın üzerine basarak mobil cihazınıza çağrı bırakıyor. Ayrıca meraklı yaramazlar için akıllı cihazınızı darbelere karşı koruyan aksesuar veya cihazını duvara monte edip sabit kullanmak istemeyenler için yer değiştirebilen stand da bulunuyor.