ITO Ticaret logo
  • EURO5,50
    % -0,45
  • DOLAR4,70
    % -0,01
  • ALTIN197,15
    % -0,16

Taç yapraklardan doğan enerji

Güneş enerjisinde verimliliği artıran Smartflower tasarruf işlevinin yanı sıra estetik görüntüsüyle de dikkatleri çekiyor. Ayçiçeği görünümüne sahip cihaz, güneşi doğuşundan batışına kadar izliyor ve yüzde 40’a varan verim artışı sağlıyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 03 Mart 2017 Cuma
AA + -

HABER: İLKER BAŞÖZ

Dünya her geçen gün yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparken. Avusturyalı bir enerji firması, Smartflower adlı ürününü piyasaya sürdü. Adı ‘Akıllı çiçek’ anlamına gelen bu ürünün, yakın zamanda birçok ülkede popüler olması bekleniyor.

Ağırlığı 690 kilogram olan akıllı güneş panelinin taşınması ve montajı da oldukça kolay. Bu sebeple, taşınmanız halinde ürünü beraberinizde götürebilirsiniz.

GÜNEŞ TAKİP YETENEĞİ

Ayçiçeğini andıran görüntüsüyle Smartflower, bir günebakan gibi güneşi doğuşundan batışına kadar izliyor. Böylece güneş panelleri günün her saatinde güneş ışınlarını en verimli açıdan alarak sabit sistemlere oranla yüzde 40’a varan verim artışı sağlıyor.

AKILLI GÜVENLİK SİSTEMİ

Smartflower ayrıca ürünle beraber gelen bir anemometreye (rüzgarölçer) sahip. Akıllı güvenlik sistemine sahip olan ürün, rüzgar ölçer ile kullanılıyor. Rüzgar ölçer böylece cihaz için tehlike arz edecek rüzgar hız limitine ulaşıldığında, kendisini sabit konuma geçiriyor. Cihaz, 54km/h ve daha yüksek hız limitlerinde ise kendisini otomatik olarak kapatıyor. Ürün rüzgâr azaldığı anda ise otomatik olarak tekrar çalışmaya başlıyor.

AVM’LERE YARAYACAK

“Yazlık evimde kendi elektriğimi üretirim” diyenler için pratik bir çözüm olan Smartflower alışveriş merkezlerinin açık alan ve park alanlarında da fark oluşturabilir. Çiçek görünümünde olan estetik tasarımı ve gövdesinde bulunan elektrikli otomobil, bisiklet şarj depoları ile Smartflower kullanan AVM’ler, ziyaretçilerine mini şarj istasyonları kurabilir.

ALANIM YETERLİ Mİ?

Smartflower kurulumu için tek ihtiyacınız olan 25 metrekare büyüklüğünde gölgede kalmayan bir alan. Montajı çok pratik olan panel, yerleştirildikten bir saat sonra kullanıma hazır hale geliyor.