ITO Ticaret logo

510 dergi ve gazete dijital okunuyor

Dergi ve gazetelerin mobil cihazlardan okunmasını sağlayan ve İstanbul Ticaret Odası’nın haftalık ekonomi gazetesi İstanbul Ticaret Gazetesi’nin de yer aldığı Turkcell Dergilik uygulamasında geçen ay yaklaşık 3.2 milyon dergi okundu.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2018 Pazartesi
AA + -

Dergi ve gazetelerin mobil cihazlardan okunmasını sağlayan ve İstanbul Ticaret Odası’nın haftalık ekonomi gazetesi İstanbul Ticaret Gazetesi’nin de yer aldığı Turkcell Dergilik uygulamasında geçen ay yaklaşık 3.2 milyon dergi okundu. 854 bin gazete de dijital platform üzerinden okuyuculara ulaştı. Şu ana kadar telefon ve tabletine Dergilik uygulamasını indiren 2.2 milyon kullanıcı toplamda 4.1 milyon yayına tek bir platform üzerinden ulaştı.

Dergilik’ten okunan yayın sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Şubatta Dergilik ailesine katılan yeni gazete ve dergilerle birlikte uygulama üzerinden 436 dergi ve 74 gazete ile toplam 510 yayın, online olarak cep telefonu ve tabletlerden okunabilir hale geldi. 2018’in ilk iki ayında Dergilik uygulaması sayesinde yaklaşık 8.5 milyon yayın okuyucular tarafından indirildi.