ITO Ticaret logo

Bu ürünler internet çöpçatanlığı ile üretildi

En popüler iş fikirleri platformlarından biri olan Indiegogo, birçok girişimciye ve mucide dünyanın dört bir yanından maddi destekçi buluyor. 10 yıl önce yayın hayatına başlayan internet sitesi, binlerce fikre milyonlarca maddi destekçi kazandırdı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 09 Nisan 2018 Pazartesi
AA + -

HABER: İLKER BAŞÖZ

En popüler iş fikirleri platformlarından biri olan Indiegogo, birçok girişimciye ve mucide dünyanın dört bir yanından maddi destekçi buluyor.
10 yıl önce yayın hayatına başlayan internet sitesi, binlerce fikre milyonlarca maddi destekçi kazandırdı. İşte bu destekten yararlanılarak geliştirilen ve yakın bir tarihte raflarda görebileceğimiz ilginç ürünler ve piyasaya çıkış tarihleri:

SONIC SOAK: ULTRASONİK TEMİZLEYİCİ (NİSAN 2018)

Sonic Soak, ultrasonik temizleme teknolojisini kullanarak günlük yaşamımızda temizlik ve hijyen imkanı sağlayan bir cihaz. Bu cihaz temizlik yapmak için suyun içinde ultrasonik dalgaları mikroskobik seviyede hareket ettiriyor. Taşınabilir özelliği ile de göze çarpan ultrasonik temizleyici, meyve sebzeden kişisel bakım ürünlerine, gözlük ve saatlerden oyuncak ve bebek eşyalarına, hatta tekstil ürünlerine kadar birçok nesneyi rahatlıkla temizliyor. Cihazın dağıtıma başlaması ise an meselesi.

NIREEKA: AKILLI BİSİKLET (EYLÜL 2018)

Karbon fiber malzeme kullanılarak geliştirilmiş Nireeka, güçlü elektrik motoru ile saatte 30 kilometre hıza ulaşabiliyor. 500 watt’lık güce sahip motor, aynı zamanda 80 km yol kat edebiliyor. Nireeka’nın ayrıca kör nokta radarı, navigatör, iOS ve android uygulamaları, yol bilgisayarı, kalp ritim sayacı gibi birçok özelliği mevcut. Bu akıllı bisiklet GPS sistemi ile hırsızlık vakalarının önüne geçiyor. Bu bisikleti eylül ayından sonra yollarda görmemiz mümkün.

SOBRO: AKILLI KOMODİN (EKİM 2018)

Şu anda prototip aşamasında olan Sobro akıllı komodin, gelecekte birçok evde yerini alacak yeni nesil bir mobilya.
Bu akıllı mobilya, kablosuz şarj yastıkları ile başucunuza koyduğunuz telefonlarınızı şarj edebilecek. Hareket sensörü ile ayağınız yere bastığında ışık desteği sağlayabilen cihaz, aynı zamanda termoeletrik soğutma çekmecesi sayesinde içeceklerinizi yanı başınızda serin bir şekilde muhafaza ediyor. Ürünün öne çıkan özelliği ise gece uykusunda beyaz gürültü özelliği ile size rahat bir uyku sunarken sabah uyanmanız için led lambalarla yapay gün doğuşu sağlaması.

ROCEAN: HEPSİ BİR ARADA SU ARITICI (ARALIK 2018)

Plastik su şişelerine savaş açan rOcean, suyun en akıllı halini sunuyor. Bu cihazla içme suyunuzu en pratik yoldan üretirken, aynı zamanda çevre dostu rPod’lar ile de meyve suyu, mineralli su ya da gazlı içecekler elde edebileceksiniz. rPod adı verilen bu aroma paketleri bulaşık makinasında yıkanarak tekrar doldurulabiliyor. Böylece plastik atık sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Ürünün cep telefonu uygulamasıyla da istediğiniz aroma ayarını yapıp kaydedebilirsiniz.

LIGHT PHONE 2 (NİSAN 2019)

Akıllı telefonların insanların hayatında çok fazla yer kapladığını düşünen Light Phone ekibi sadece birkaç özelliği olan minimalist bir telefon üretiyor. Sade bir tasarıma sahip olan Light Phone 2’de sadece sesli arama, mesaj yazma ve çalar saat özellikleri mevcut. “Hafifleyin” sloganıyla yola çıkan ürün akıllı telefonlarda olan başta sosyal medya, e-mail hesabı, oyunlar gibi birçok uygulamayı barındırmıyor.