Tüm ihtiyaçları bu özel sırt çantasında

Çantaya attığı şeylere ihtiyaç duyduğunda bulup çıkarmakta zorlananlar için özel sırt çantası tasarlandı. 25 litre hacmi olan çanta su geçirmiyor. Çanta, içinde 17 bağımsız bölüm barındırıyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2019 Pazartesi
AA + -

HABER: AYŞE BAŞAK

Çantada eşyaların toplu muhafaza edebilmesi, kolay taşınabilmesi ve içinde aradığınızı anında bulabilmeniz uzun yolculuklarda önem taşıyor. Götürdüğünüz şeylerin iyi organize edilmesi için çantanın doğru tasarlanması şart. Diş fırçanız, kemeriniz, bilgisayarınız, çoraplarınız birbirinden ayrı yerlerde ama her an ulaşılabilir bir şekilde dursalar fena mı olurdu? Çanta üreticisi Halton, özel sırt çantası ile ihtiyaçları karşılamayı hedeflemiş.

DESTEK ARIYORLAR

Tek fermuarla açılıp düz bir zemin haline gelen Commuter sırt çantasının tasarımında özellikle dikkat edilen, aradığınızı rahatça bulmak, bir şeyi almak için başka eşyaları çıkarmak zorunda kalmamak ve her duruma uyum sağlamak olmuş. Neticede ortaya inovatif yeni nesil bir sırt çantası çıkmış. Tasarımcıları seri üretime geçebilmek için internet ve teknoloji dünyasının popüler fonlama yöntemi kitlesel fonlama (crowdfunding) ile projelerine destek arıyorlar. Gereken maddi desteği, çantalarına ilgi duyan, satın almak isteyen insanları bulurlarsa üretime başlayacaklar.

Çantaya attığınız şeylere ihtiyaç duyduğunuz anda bulup çıkarmakta zorlanıyor musunuz? Seyahat ederken temiz-kirli, küçük-büyük, hassas elektronik cihazlar gibi her şeyin alt alta üst üste bir yere tıkılmasından hoşlanmıyor musunuz? Eğer eşyalarınızı iyi organize etmek ve rahatça istediğinizi bulmak sizin için önemli ise Commuter tam size göre bir çanta! 25 litre hacmi olan çanta su geçirmiyor. Çanta, içinde 17 bağımsız bölüm barındırıyor. Ayakkabı torbasından, yastıklı dizüstü bilgisayar bölmesine varıncaya kadar. Küçük büyük her eşya için ayrı bölümler düşünülmüş. Günlük kullanım için üstteki fermuar ile çantayı üstten açıp içine bir şeyler koymak çıkarmak mümkün iken çantanın tasarımındaki farklılık asıl yan taraftaki fermuarın açılması ile ortaya çıkıyor. Böylece düz bir şekle gelen çanta örneğin otel odasının yatağının üzerine ya da pikniğe gidildiğinde çimlerin üzerine serilebiliyor, gerekir ise kancalarından bir yere asılarak bu şekilde de kullanılabiliyor.

Otel odalarına aşırı dağılmadan, derli toplu bir seyahat imkanı sunan Halton Commuter kitlesel fonlama tamamlandığında hayata geçecek ama henüz seri üretimi yok. Ancak 145 dolara erken sipariş verilebilir, bu çantaya herkesten önce sahip olabilirsiniz. Böyle tasarım öykülerinin ve arkalarındaki kitlesel fonlama desteğinin bir iyi tarafı da yeni tasarımlar yapmak isteyenlere, inovatif buluşları olanlara harekete geçecek ilhamı vermeleri...