‘Take Off’ Zirvesi’ne başvuru için son gün 1 Ağustos

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest İstanbul kapsamında düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi bu yıl 16-19 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Zirve için son başvuru tarihi ise 1 Ağustos 2019.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 01 Ağustos 2019 Perşembe
AA + -

Teknofest İstanbul kapsamında ilki geçen yıl düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından 16-19 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Zirve için son başvuru tarihi ise 1 Ağustos 2019. Dört gün sürecek etkinlikte girişimler mentorlar tarafından değerlendirilip, kurumsal firmalar ile iş geliştirme seansları yapacak. Ardından 20 girişimci finale kalacak.

Öte yandan Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Türk girişimciler ve yatırımcılarla birlikte uluslararası teknoloji girişimlerini ve yatırımcılarını bir araya getiriyor. Özellikle İstanbul’un Doğu Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya bölgelerindeki teknoloji girişimleri için bir cazibe merkezi olması hedeflenen zirvede yedi kategorideki teknoloji sunumları değerlendirilip, ödüllendiriliyor.
 
200’DEN FAZLA GİRİŞİMCİ KATILIYOR

Zirvede bu yıl çevre ve enerji teknolojileri, sağlık ve spor teknolojileri, gıda ve tarım teknolojileri, eğitim teknolojileri, uzay teknolojileri, finans teknolojileri, lojistik ve akıllı şehir teknolojileri alanlarındaki başvurular değerlendiriliyor. Geçtiğimiz yıl 200 girişimcinin sunum yaptığı, 100 firmanın katıldığı zirvede 10 Türk, 15 yabancı girişimci ödüllendirildi. 10 Türk girişimci San Francisco’da hızlandırma programına katıldı. Başvuru için: www.takeoffistanbul.com/tr

BİRİNCİYE 7 BİN 500 DOLAR ÖDÜL

Take Off 2019’da jüri ve mentor değerlendirmeleri ile birinci seçilecek girişim 7 bin 500 dolar, ikinci seçilecek girişim 5 bin dolar, üçüncü seçilen girişim ise 2 bin 500 dolar nakit ile ödüllendirilecek. 19 Eylül Perşembe günü gerçekleşecek konferans gününde ise uluslararası konuşmacıların paylaşımlarından sonra Take Off 2019’un en iyi üç girişimi duyurulacak.