Cebinizdeki organizatör Holacon

Holacon, firmaların tüm operasyonel süreçlerini tek bir noktadan yönetebiliyor ve raporlayabiliyor. Firmalar bu sayede dijital dünyaya tek bir yerden girip, karmaşık iş süreçlerini kolayca yürütüyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 12 Aralık 2019 Perşembe
AA + -

HABER: TUĞÇE ÖZKUŞ

Fuar ve etkinlikler, bazen maliyet ve zaman açısından sıkıntı yaratabiliyor. Operasyonel süreçteki en ufak hata bile etkinliğe gölge düşürebiliyor. BTM’nin yeni döneminde Ön Kuluçka programına dahil olan girişimlerden Holacon bu süreci destekleyecek bir uygulama geliştirdi. Sistem etkinlik yönetimini keyifli hale getirebiliyor. Holacon’un kurucularından Arzu Begüm Taştan, sorularımızı yanıtladı.

Projenizden bahseder misiniz? 

Girişimimizi hayata geçirmeden önce etkinlik yönetimi alanında çalıştım. Bu süreçler, etkinlik yönetimi planlamadan operasyona, uzun, stresli, karmaşık, anlık değişikliklerin fazla olduğu ve hataya açık, genelde Excel tabloları ve mailler üzerinden manuel yönetilen farklı ekibin koordineli şekilde çalışmasını gerektiren süreçler. Problemleri minimuma indirmek, ihtiyaçların dijital platform üzerinden tek yerden yönetilmesini sağlamak, ‘etkinlikleri dijitalleştirmek’ hedefi ile Nisan 2019’da Holacon’u piyasaya sürdük. Holacon, etkinliklerin planlama aşamasından operasyonel süreçlerine kadar tüm işlerin tek bir yerden yönetilmesini sağlayan, hub yapıdaki mobil uygulama aracılığı ile katılımcılara interaktif deneyimler sunan ve hizmetlerini anlık raporlayabilen SAAS yazılımı. Hem yönetici hem de katılımcı tarafında birçok sosyal olanak sunarak interaktif etkinlik deneyimleri yaratıyor. Özel yazılım projeleri geliştiren çatı şirketimiz Internative’in ürünü Holacon’u geliştirmeye devam ediyoruz. 

Projenizin yenilikçi yönleri neler?

Holacon sayesinde organizatörlerin ekstra kayıt yazılımı, mobil uygulama, raporlama, görev yönetimi ve e-posta gönderim araçları gibi kalemleri satın almalarına gerek kalmıyor. En önemlisi bunları düzenli iş akışında yapılmasını sağlarken, hata oranları minimuma indirgeniyor. Verilerin tek yerden yönetilmesine ve saklanmasına olanak sağlarken, kurumlara bir nevi ‘etkinlik hafızası’ oluşturuyoruz.

Proje hangi aşamada, bugüne kadar hangi süreçlerden geçtiniz? Müşteri ve kullanıcı profiliniz nasıl?

Bugüne kadar Digital Age Summit, Brandweek Istanbul, Sustainable Brands Istanbul, Great Place to Work gibi Türkiye’nin birçok değerli etkinlikleri Holacon aracılığı ile gerçekleştirildi. Şu an projemizin yeni versiyonu geliştiriliyor ve aralık ayında piyasaya sürülecek. İlk versiyondan aldığımız geri dönüşler ile ürünümüzü hem kullanıcı deneyimi hem de kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda geliştiriyoruz. Yeni versiyon kuvvetli bir altyapıya sahip. Milyonlarca kaydı milisaniyede işleyebilecek. 

Diğer sistemlere göre sizin en büyük farkınız nedir? Ne tür faydalar sağlıyorsunuz?

Yerelde Holacon gibi tümleşik bir hizmet veren SAAS çözüm bulunmuyor. Globalde ise büyük rakipler mevcut. Holacon’un avantajı, yerel pazardaki operasyonel süreçlere daha uygun ve esnek olması. Anlık müdahaleler mümkün olabiliyor. Aynı zamanda global rakiplerinin de en iyi özelliklerini barındırıyor. Aynı zamanda yerel pazar için daha uygun fiyatlandırmaya sahip. Etkinlik yöneticilerinin yüklü maliyetleri karşılamalarına gerek kalmadan rahatça erişebileceği bir dijital platform.

Projenin Türkiye ve global pazara kazandıracağı faydalar neler?

Türkiye’de her yıl global standartlarda sayısız kongre, zirve, fuar, etkinlik düzenleniyor. Holacon hem kullanıcılarına hem de etkinlik sahiplerine dijital dünyanın sunduğu olanaklardan faydalanmalarını sağlarken; raporlanabilir, efektif, verimli ve sürdürülebilir etkinlikler düzenlemelerine katkı sunuyor. Kullanıcı deneyimini aldığımız geri dönüşler ile sürekli geliştiriyoruz. Altyapısal mühendisliğimizi ilerleterek çok daha hızlı ve efektif çözümler sağlamayı, makina öğrenmesiyle kullanıcı deneyimi ve etkinliklerin pazarlamasında güçlenmeyi hedefliyoruz. En büyük hedefimiz, dijitalleşmeye kendi içinde belki de en çok direnç gösteren sektörlerden biri olan etkinlik sektöründe Holacon’u bir alışkanlık haline getirmek.