Evde kal, projede kal

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, 3. yılını sosyal medyadan yaptığı canlı yayınla kutladı. Yayına konuk olan İstanbul Ticaret Odası Başkan Şekib Avdagiç, BTM’li girişimcilere, “Malum, şu günlerde #EvdeKal diye bir slogan var. Biz de genç girişimcilerimize #EvdeKalProjedeKal diyoruz” şeklinde seslendi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2020 Perşembe
AA + -

HABER: ECEM ÇUHACI KÜÇÜK

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), Instagram hesabından 3. yılına özel bir yayın gerçekleştirdi. Koronavirüs sebebi ile tüm faaliyetlerini online olarak gerçekleştiren BTM, ilk canlı yayın konuğu olarak İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’i ağırladı. Avdagiç, girişimcilere hayat tecrübesini aktarırken, iş insanı ve yatırımcı kimliği ile ilgili soruları da yanıtladı. Avdagiç, BTM’li girişimcilere, “BTM üyesi girişimciler çalışmalarına evden devam etsinler. Malum, şu günlerde #EvdeKal diye bir slogan var. Biz de genç girişimcilerimize #EvdeKalProjedeKal diyerek sesleniyoruz” mesajını verdi.

ONLINE İŞLER ARTACAK

BTM’nin kuruluşundan bugüne kadarki sürecini hatırlatan Avdagiç, amacın geleneksel ekonomiyi canlandırmak ve teknolojik gelişmeleri yakalamak olduğunu söyledi. Koronavirüs süreci hakkında da konuşan Avdagiç, birçok firmanın artık evden çalıştığını, bu salgın bittikten sonra bile çoğu alışkanlıkların değişerek online ortamdaki işlerin artacağına dair düşüncelerini aktardı.

MELEK YATIRIMCI SİNYALİ

Şekib Avdagiç, yatırımcı kimliği ile de birçok soruyu yanıtlarken, özellikle kendi alanı olan otomotiv ile ilgili girişimcilerle ilgilendiğini belirtti. Birkaç yıl önce yurtdışında otomotiv sektörü ile ilgili bir startupla da görüştüğünü anlatan Avdagiç, melek yatırımcı olmaya çok yakın olduğunun sinyallerini de böylece vermiş oldu.

DAHA FAZLA İŞBİRLİĞİ

İstanbul Ticaret Odası’nın BTM ve Teknopark İstanbul ile birlikte birçok projede yer aldığına dikkat çeken Avdagiç, “Savunma Sanayii Başkanlığı ile birlikte 2010’da kurulan Teknopark İstanbul, yenilikçilik anlamında çok güzel işlere imza attı” dedi. Başkan Avdagiç, ayrıca BTM ve Teknopark İstanbul arasındaki işbirliklerinin artacağı müjdesini de verdi.

3 YILDA 300 GİRİŞİM

İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan, yenilikçi iş fikirlerinin ticarileşmesi ve girişimciliğin yaygınlaşması için faaliyet gösteren Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), 3. yılını kutladı. Kurulduğu yıldan bu yana büyük gelişmeler kaydeden ve toplam 11 binden fazla girişim başvurusu yapılan BTM, 2020’de 3 bin metrekarelik yeni yerleşkesinde hizmet vermeye devam ediyor. 

3 yılda büyük bir ivme yakalayan BTM, 2017 yılında yola çıktığında 20 girişimi kabul etmişken, şu anda bünyesinde 300 girişim bulunuyor. BTM, aynı zamanda birçok ödülün de sahibi oldu. Yakın zamanda yeni dönem için çağrıya çıkacak olan BTM’nin sosyal medya hesaplarını takip ederek, yenilikçi iş fikirlerinizle 4 programdan birine başvuru yapabilirsiniz.