KOBİ’lere ücretsiz yerli ‘canlı destek sistemi’

SoftCand, geliştirdiği ‘Supsis Canlı Destek Sistemi’ni ücretsiz olarak KOBİ’lerin kullanımına sunuyor. Türk mühendislerce geliştirilen yerel yazılım, tüm iletişim kanallarından gelen taleplere tek bir uygulama üzerinden cevap veriyor. Supsis, aynı anda 20 sohbeti cevaplayabildiği gibi 7/24 de aktif.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2021 Pazartesi
AA + -

SOYHAN ALPASLAN
 
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi’nde (Cube Incubation) yerleşik SoftCand Yazılım, geliştirdiği çok hızlı canlı destek hizmeti veren Supsis’i ücretsiz olarak KOBİ’lerin hizmetine sunuyor. İthal muadillerine göre üstün niteliklere sahip olan Supsis Canlı Destek Sistemi; aynı anda 20 sohbet cevaplamaya imkân sağlıyor. 7/24 aktif kullanılabiliyor, tarayıcı üzerinden ekran paylaşımı yapabiliyor, yetkiliye bağlanıp bilgi alma imkânı sunuyor. Türk mühendislerce geliştirilen yerel yazılım, tüm iletişim kanallarından gelen taleplere tek bir uygulama üzerinden cevap veriyor.
 
HER TARAYICIDA ÇALIŞIYOR
 
Tüm mobil ve web tarayıcılarda çalışabilen chat penceresi sayesinde müşteriler firmaya tek bir tıklama ile ulaşabiliyor. Firmalar, sitelerini ziyaret edenlerin nereden geldiğini ve nereye baktığını görebiliyor. Çevrim dışı sohbet özelliğiyle müşteri ile her zaman iletişimde kalabiliyor. İstanbul Ticaret’in sorularını SoftCand’in kurucusu bilgisayar mühendisi Enes Dur cevapladı.
 
HATALAR İLHAM VERDİ
 
SoftCand nasıl kuruldu?
 
KBÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği’nde okurken bir hosting firmasında canlı destek müşteri temsilcisiydim. Firma, yurt dışı sermayeli canlı destek hizmeti almak zorunda kalmış ve bu hizmet için çok yüksek lisans ücreti ödemişti. Fiyatı, performans özelliklerine yansıtılmamış bu canlı destekte arayüz problemliydi. Hızlı çalışmaya elverişli olmayan fonksiyonlar müşterilerin isteklerini karşılayamıyordu, personelin takibini de doğru yapamıyordu. Müşterilerden gelen şikâyet ve talepleri dikkate aldım. Sistem yöneticileri tarafından istenen çözümleri, sistemin eksiklerini tespit ettim. Supsis, tamamen müşteri isteklerinin çözümlenmesi amacıyla oluşturuldu.
 
Son altı yıllık çalışmaların, fikirlerin, araştırmaların ve teknolojilerinin yansımasıyla oluşturulan Supsis Canlı Destek Hizmeti isimli projemle 2020 yılında Softcand Yazılım Hizmetleri A.Ş.’yi kurdum.
 
BÜYÜK KULLANICI KİTLESİ
 
Web yazılım, programlama, web tasarım, SEO, mobil uygulama ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. e-ticaret siteleri, web siteleri ve mobil uygulamalar geliştirip müşterilerimizin çözüm ortağı olup, firmalarının yurt dışına açılmasına destek sağlıyoruz.

Müşterinin web sitesinde daha çok kalmasını sağlayacak çözümler üretiyoruz. Web girişleri en çok mobil telefonlar üzerinden yapıldığı için mobil uyumlu web siteleri tasarlayarak, müşterilerimizin büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlıyoruz.
 
MÜŞTERİYİ BEKLETMİYOR
 
Supsis’i tanıtır mısınız?
 
SoftCand Yazılım’ın bir ürünü olan ‘Supsis Canlı Destek Sistemi’, kullanıcının web sitenize gelen ziyaretçiler ile etkileşimini artırıyor. Supsis aracılığı ile tüm iletişim kanallarından gelen talepler tek bir uygulamada yanıtlanabiliyor. Ziyaretçilere online destek verilebiliyor. Müşteriler firmaya dilediği zaman ulaşabiliyor ve talepleri yanıtsız kalmıyor. Uygulamalar arasında zaman kaybını giderip, etkili müşteri desteği sağlıyor.
 
İLK KÜRESEL MÜŞTERİ
 
Canlı yayın destek sistemine hazır içerikler ekleyerek temsilcilerin, müşterilerle iletişimini kolaylaştırıyor. Yasaklı kelimeleri ekleme, ilgisiz içerikleri filtreleme özelliği ile müşteriler doğru kişilerle iletişim kurabiliyor. Temsilcilerin günlük konuşma sürelerine ilişkin rapor sunuyor.
 
Üç ayrı kullanım paketi hazırladık. İlk paket, KOBİ’ler için ücretsiz. Diğer iki paketimiz müşterinin isteklerine göre özelleştirilebiliyor. Supsis’in ilk müşterisi küresel bir sigorta şirketi oldu.
 
5 DİLDE HİZMET
 
Supsis kaç dilde hizmet veriyor?
 
Şu anda İngilizce ve Türkçe aktif. Rusça tercüme bitmek üzere. Ardından Arapça ve Çince eklenecek. Talep olan herhangi bir dili de kolaylıkla ekleyebiliriz. Böylece kim nereden bağlandıysa, sistem o dili algılayarak kişinin dilinde hizmet verecek. Piyasada Supsis benzeri hizmeti olan bir yerli firma daha var, diğerleri yabancı.
 
SÜREKLİ İLETİŞİM DESTEĞİ
 
Supsis Canlı Destek Sistemi’ni KOBİ’lerin kullanımına ücretsiz sunduklarını dile getiren Enes Dur, şu bilgiyi verdi: “Bir kişilik bir işletme dahi isterse Supsis’i ücretsiz kullanabilir. Mesajlaşma sürecini kademeli olarak destekleyen Supsis, online olamama durumunda offline desteğini aktif hale getirip iletişim hizmetini e-posta ve SMS olarak kayda alıyor. Böylece işletme, müşterileri ile sürekli iletişim halinde olabilir ve cevap verebilir.”
 
EKRAN PAYLAŞIMI  
 
Supsis, tarayıcı üzerinden ekran paylaşımı imkânı vererek sorunun görsel iletimini sağlıyor. Böylece anında çözüm geliştirilebildiği için zaman yönetimi ve iş gücü kolaylığı sağlıyor.
 
SUPSIS’IN AVANTAJLARI
 
* Güncellenen, gerçek zamanlı gösterge bildirimi sağlıyor.
 
* Fonksiyonel kullanıcı dostu panel ile iş gücü kolaylığı sunuyor.
 
* Müşteri ile temsilci bağlantısında sorun tespit edip, uyarı veriyor.
 
* Geliştirilmiş analiz ve raporlama araçlarıyla eksiksiz personel kontrolü yapıyor.
 
* Puanlama ve analiz araçlarıyla müşteri şikayet ve memnuniyet analizi yapılabiliyor.
 
* Verileri, özel şifrelenmiş veri tabanlarında saklıyor.
 
* Kullanıcı, sistemde tutulan kayıtları kolaylıkla kendi sistemine indirebiliyor.
 
* Müşteriyi bölümlere ve departmanlara göre özel kuyruklara yönlendirebiliyor.
 
* Çevrimdışı destekte SMS ve e-posta ile sohbet imkânı sağlıyor.
 
* Temsilciler arasında konuşma paneli ve chatte gizli mesaj imkanı veriyor.
 
* Gelişmiş hazır içerik ve kısa yollar kullanarak yüksek verimlilik sağlıyor.
 
* Yüksek veri güvenliği ve izolasyon tedbirleriyle müşterilerin sunucusunda kullanılabiliyor.