Hem şehre hem dağlara e-bisiklet

Hem şehre hem dağlara e-bisiklet

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 15 Mart 2021 Pazartesi
AA + -

Dünya otomobil devleri, elektrikli araç teknolojilerine büyük yatırımlar yapıyor ve her yıl daha güçlü modellerle karşımıza çıkıyor. Gezegenin fosil yakıtlardan arındırılması, temiz enerji kaynaklarına yönelmesi için tüm sektörler katkı sağlıyor. Otomobil kullanımını azaltmak, şehirleri araçsızlaştırmak, yürümeyi, toplu taşımayı ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, pek çok metropolde yerel yönetimlerin önemli hedefleri arasında yer alıyor.  
 
SAATTE 25 KM HIZ
 
Hızlı spor otomobilleriyle tanınan Porsche, iki ayrı modelde tasarlanan elektrikli bisikletleri ‘Sport’ ve ‘Cross’u tanıttı. Porsche Sport, konforlu ve güvenli bir şehir içi yol bisikleti olarak tasarlanmış. Karbon fiber gövdeye sahip olan e-bisikletin ‘Shimano EP8’ motoru bulunuyor ve saatte 25 km hız yapabiliyor. Bu hız, Avrupa Birliği yönetmeliklerine göre belirlenmiş ve şehir içi kullanımda güvenlik ön planda tutulmuş. 
 
ZORLU KOŞULLAR İÇİN
 
Porsche Cross da karbon fiberden imal edilmiş. Sport’ta kullanılan Shimano EP8 motor Cross’ta da tercih edilmiş. Porsche, Cross’u şehir içi kullanımdan ziyade off-road ve zorlu koşullar için tasarlamış. Dağ bisikleti kategorisinde yer alıyor. Bu e-bisiklet, zorlu yol ve hava koşullarında güvenli, keyifli ve kolay bir yolculuk imkanı sunuyor. 
 
Porsche’nin e-bisikletleri, önümüzdeki günlerde satışa sunulacak. Konforlu, güvenli sürüş vaad eden ve uzun ömürlü tasarımlar olma iddiası taşıyan e-bisikletlerin fiyatları, markanın genel çizgisine yakışır cinsten. Şehir bisikleti Sport 10 bin 700 dolar, dağ bisikleti Cross ise 8 bin 550 dolardan satışa sunulacak.