Teknopark İstanbul firmaları dünyaya açılıyor

Teknopark İstanbul firmaları, İTO’nun davetiyle Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ne (Mobile World Congress-MWC) katıldı. Teknopark İstanbul şirketleri, yerli ve milli teknolojilerini dünyaya tanıtma fırsatı buldu.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 05 Temmuz 2021 Pazartesi
AA + -

Dünyanın en prestijli mobil endüstri fuarlarından biri olan Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress-MWC), bu yıl 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında ‘Bağlantının Gücü’ temasıyla düzenlendi. 2012’den beri MWC fuarına firmaların katılımını sağlayan İstanbul Ticaret Odası, bu yıl da 13 sektör temsilcisi ile Türkiye milli standında yerini aldı. Teknopark İstanbul şirketleri de Oda’nın davetiyle fuara katılarak, yerli ve milli teknolojileri dünyaya tanıtma imkanı buldu.
 
GÖZ DOLDURDU
 
Fuarın temasıyla örtüşen teknoloji ve çözümler geliştiren Teknopark İstanbul şirketleri, fuarda göz doldurdu. İTO Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, fuarda Türkiye pavilyonunda birbirinden değerli Türk şirketlerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Avdagiç, “İTO olarak ülkemizin milli teknoloji geliştirme kapasitesine inanıyoruz. Bu kapsamda fuarda ağırladığımız şirketlerimizin teknoloji alanındaki yetkinliğini dünyaya tanıtmak bizleri mutlu etti. Teknopark İstanbul, milli teknolojilerimizin daha da geliştirilmesi için şirketlerimiz ve girişimcilerimiz için önemli fırsatlar oluşturduğunu bir kez daha gösterdi” dedi.
 
ULUSLARARASI TEMSİL
 
Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu da Teknopark İstanbul olarak ev sahipliği yaptıkları şirketler ve yerli teknolojilerle dünyanın en prestijli mobil endüstri fuarı MWC 2021’de yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Topçu, şöyle konuştu: “İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’e ve Oda’ya yerli ve milli teknolojilerimizin böyle bir fuarda sergilenmesine katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Şirketlerimiz MWC fuarı vesilesiyle dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere yerli ve milli teknolojilerle geliştirilmiş ürünlerini sergileme fırsatı buluyor. Teknopark İstanbul olarak uluslararası alanda ülkemizi prestijli organizasyonlarda temsil etmeye gayret ediyoruz.”
 
FİRMALARIN FAALİYET ALANLARI
 
Dünya devleri ve büyümekte olan tüm girişimciler için önemli bir buluşma ortamı sağlayan mobil iletişim fuarında yeni teknolojiler, geleceği şekillendiren yenilikçi ürünler, hizmetler ve büyük fikirler sergileniyor. Fuara katılan Teknopark İstanbul şirketlerinin faaliyet alanları ise şöyle:
 
CTech Bilişim: Haberleşme, siber güvenlik ve modelleme-simülasyon teknolojilerinde faaliyet gösteriyor.
 
Andasis Elektronik: Askeri ve endüstriyel standartlarda, elektronik cihaz tasarımı ve üretimi alanlarında çalışmalar yapıyor.
 
Scalar Vision: Bilgisayar tabanlı 3D yazılım ve donanım teknolojileri geliştirerek üç boyut teknolojilerini hayatın her alanına taşımayı amaçlıyor.
 
Tea Network: Yapay zeka ve makina öğrenmesi teknolojilerini kablosuz ağlara getirme misyonuyla kurulmuş yenilikçi bir Ar-Ge şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor.