Bu gurur TİCARET’in

En önemli hedeflerinden biri Türkiye’ye yeni girişimciler kazandırmak olan İstanbul Ticaret Üniversitesi, bu hedef doğrultusunda kat ettiği mesafeyi aldığı ödüllerle de ortaya koyuyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 09 Ocak 2017 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni yılın ilk haftasında gurur veren gelişmeler yaşadı. Müfredatını global gelişmeler ışığında ve iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda sürekli güncelleyen, Türkiye’ye yeni girişimciler kazandırmak için özel programlar geliştiren üniversitenin başarılı uygulamaları, ödüllerle taçlanıyor.

TÜRGEB’TEN İKİ ÖDÜL

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin adı, Genç MÜSİAD tarafından her yıl organize edilen Türkiye Genç Ekonomi ve Başarı Ödülleri (TÜRGEB) Yarışması’nda ödül almak üzere sahneye davet edilenler arasında iki kez geçti. ‘Yılın Ekonomiye Katkı Sağlayan Genç Akademisyeni’ kategorisinde ödül, Liderlik ve Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Öykü İyigün’ün oldu. İyigün ödüle, danışmanlığını yaptığı İstanbul Ticaret Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu ile ortak yürüttüğü projeler nedeniyle layık görüldü.

YILIN GENÇ GİRİŞİMİ

Aynı yarışmada, geliştirdikleri The Fear isimli oyunla kısa sürede 100’den fazla ülkede, 1.5 milyon indirme rakamına ulaşan İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri Abdulmecid Dündar ve Salih Yörük ile kardeşi Yusuf Yörük de ödül aldı. Henüz 21 yaşında olan gençler ‘Yılın Genç Girişimi’ ödülünün sahibi oldular.

Genç MÜSİAD’ın ödül töreninde İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencisi, genç girişimci Yusuf Mankaoğlu da başarıyla tamamladığı Young Business Academy (YBA) sertifikası aldı.

500 İÇİNDE 312’NCİ OLDU

Üniversiteyi gururlandıran bir başka gelişme de Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı araştırmasında yaşandı. Burada İstanbul Ticaret Üniversitesi, ilk 500 hizmet ihracatçısı arasında 312’nci sırada yer aldı. Üniversite, ‘Eğitim Hizmetleri’ kategorisinde ise beşinciliği elde etti.