ITO Ticaret logo
  • EURO5,31
    % 0,20
  • DOLAR4,51
    % 0,44
  • ALTIN187,14
    % -0,30

Başarılı kadınlar TİCARET’te buluştu

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer ve Gelişim Topluluğu, kendi alanlarında önemli başarılara imza atan 6 genç kadını, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde öğrencilerle buluşturdu. Konuklar kendi deneyimlerini anlatırken, başarıya ulaşmanın sırlarını da paylaştılar.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 14 Mart 2017 Salı
AA + -

Kariyer ve Gelişim Topluluğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen ‘Başarıya Kulak Ver’ söyleşi ve panelinde, kendi alanlarında önemli başarılar elde etmiş 6 genç kadını, öğrencilerle bir araya getirdi.

GİRİŞİMCİLİĞİ SORDULAR

Panel olarak yapılan ilk oturumda kurduğu evmanya.com web sitesi aracılığıyla büyük ticari başarı elde eden, 3 kişiyle başladığı yolculukta 80 personele kadar ulaşan, ardından siteyi önemli bir gruba satan Aslı Yaşasın Öztap, butigo.com web sitesini kurarak e-ticaret alanında önemli bir noktaya ulaşan Gizem Yasa ve Smartup Network’ten CIO Ayşe İnal, kendi başarı hikayelerini anlatarak başarıya ulaşmanın ipuçlarını da verdiler. Öğrenciler, konuklara özellikle girişimcilikle ilgili sorular yöneltti. Söyleşi olarak gerçekleşen ikinci bölümde ise YenidenBiz Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Yeşildere, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Danışmanı, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Danışmanı Berrak Kutsoy ve uzman psikolog Neo Psikoterapi kurucusu Yeşim Akıncı konuk oldu.

MEZUN OLDUĞU OKULDA

Yeşim Akıncı için konuşmacı olarak etkinliğe katılmanın ayrı bir anlamı vardı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Akıncı, bir dönem öğrenci olduğu sıralarda şimdi geleceğe dair umutlarını yeşertenlere hitap ederken heyecanını sık sık dile getirdi. İnanmanın başarıya olan etkisini vurgulayan Yeşim Akıncı, yeni yayınlanan Gözyaşı Şişeleri kitabını da öğrenciler için imzaladı.