ITO Ticaret logo
  • EURO5,50
    % -0,45
  • DOLAR4,70
    % -0,01
  • ALTIN197,15
    % -0,16

Hukukta girişimciliği konuştular

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Türkiye Araştırmalar Topluluğu tarafından düzenlenen İş Dünyası ve Hukuk Buluşmalarına ev sahipliği yaptı. Konferansta hukuk ve girişimcilik konuşuldu.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 16 Haziran 2017 Cuma
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi Türkiye Araştırmalar Topluluğu, İş Dünyası ve Hukuk Buluşmaları konferansında yeni nesil girişimcileri öğrencilerle buluşturdu.

Av. Burçak Ünsal, Siemens Türkiye Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Hakan Özdemir, Nefista kurucusu, girişimci Eren Merzeci ve Cübbem.com, Legalgirisim.com, Biseyahat.com kurucusu, girişimci Şükrü Köse’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta, “Hukukta girişimcilik nasıl olur?” “Genç girişimciler üniversite hayatında ve sonrasında neler yapmalı, kendilerini nasıl geliştirmeli?” “Hukuk, gelişen teknolojiye nasıl ayak uydurur?” ve “Teknolojik gelişmelerin iş dünyasına faydaları neler?” gibi sorular tartışıldı.
Öğrenciler, konferansa yoğun ilgi gösterdi.

Konferansta Şükrü Köse, teknolojinin hukukla ne kadar içli dışlı olduğunu örneklerle anlattı. Av. Burçak Ünsal ise teknolojinin insan hayatına getirdiği faydaları hukuk çerçevesi içinde tartışırken, teknolojik gelişmelerin ve internetin insan hayatına nasıl müdahalelerde bulunduğunu örneklerle tanımladı. Ünsal, internetin güvenli ve güvensiz yönlerine dikkat çekti.