ITO Ticaret logo
  • EURO4,97
    % -0,42
  • DOLAR4,03
    % -0,16
  • ALTIN174,13
    % -0,23

Üniversiteyi adaylara öğrenciler tanıtıyor

Tercih öncesi tanıtım maratonu İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ‘yüz yüze iletişim’ ile başladı. Tanıtım günlerinde üniversitenin yerleşkelerini ziyaret edecek adaylar, ilgilendikleri bölümü, o bölümde okuyan öğrencilerin rehberliğinde keşfediyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 04 Temmuz 2017 Salı
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin tanıtımında görev üstlenecek öğrenciler özellikle burslar konusunda brifing aldı. Üniversiteli rehber öğrenciler, aday öğrencileri ve ailelerini aydınlatıyor. 

Müfredatını iş dünyası ile irtibat halinde ve global gelişmelere göre şekillendiren İstanbul Ticaret Üniversitesi, tercih yapacak adayları ağırlıyor. Üniversite tanıtım ve tercih günleri, 3-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

BÜYÜK EKİP GÖREVDE

Üniversitenin Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde eşzamanlı yapılacak tanıtım günlerinde adaylara ilgilendikleri bölümleri, üniversitenin o bölümünde okuyan öğrenciler gezdirecek. Bunun için İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farklı bölümlerindeki 100 öğrenciden oluşan dev bir ekip kuruldu.

DANIŞMAN DESTEĞİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin tercih ve tanıtım günleri boyunca 100 rehber öğrencinin yanı sıra akademisyenler ve idari personel de, adaylara geleceklerine yön verme konusunda destek oluyor. Ayrıca 10 psikolojik ve rehberlik danışmanı da tercih günleri kapsamında görev yapıyor.

ATÖLYELERE ZİYARET

İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi için Sütlüce Yerleşkesi’ne gelecek öğrenciler, kütüphanedeki görüşme alanlarında tanıtım ekibi ve akademisyenlerden ilgilendikleri bölümle ilgili bilgileri aldıktan sonra Bankacılık Uygulama Şubesi, Sanal Mahkeme, Mac laboratuvarları, stüdyolar, uygulama atölyeleri ve sınıfları geziyor.

Küçükyalı Yerleşkesi’nde bulunan Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bölümlerine ilgi duyan adaylar da, ilk bilgileri görevli tanıtım ekibi ve akademisyenlerden aldıktan sonra rehber öğrencilerle birlikte laboratuvarları, atölyeleri ve sınıfları gezebiliyor.

WEB’DEN CANLI DESTEK

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin bölümlerine ilgi duyan ancak yerleşkelere gelemeyecek öğrenciler de unutulmadı. Dileyen adaylar, 4440413 numaralı telefonu arayarak, merak ettikleri soruları sorabilecekler. Bu yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi web sitesini ziyaret edecek öğrenciler, canlı destek hattı sayesinde soracakları sorulara anında cevap alabiliyor.

360 DERECE VİDEO

Aday öğrenciler sanal gerçeklik gözlükleri ile yerleşkeleri, 360 derece video ve fotoğraf teknolojisi ile bulundukları yerden gezebilecekler. Yerleşkelere gelemeyen öğrenciler aynı deneyimi üniversitenin web sitesi üzerinden yaşayabiliyor.

ANKARA VE İZMİR’DE VAR

İstanbul Ticaret Üniversitesi, tanıtım ve tercih fuarlarında da yer alacak. 13-14 Temmuz’da Ankara, 16-18 Temmuz’da İstanbul, 20-21 Temmuz’da İzmir, 21-23 Temmuz’da yine İstanbul’da yapılacak tercih fuarlarında üniversitenin öğrencileri, stantları ziyaret edecek adayların sorularına cevap verecek.

YERLEŞKELERE KOLAY ULAŞIM

Tanıtım günleri boyunca İstanbul Ticaret Üniversitesi yerleşkelerine kolay ulaşım için merkezi noktalardan servisler de hizmet veriyor. Servis güzergah ve saatleri üniversitenin web sitesinden (www.ticaret.edu.tr) duyuruldu. Yerleşkelerde velilere ve aday öğrencilere içecek ve yiyecek ikramında da bulunulacak.