ITO Ticaret logo
  • EURO4,97
    % -0,42
  • DOLAR4,03
    % -0,16
  • ALTIN174,13
    % -0,23

ABD’ye akademik işbirliği ziyareti

ABD’nin Los Angeles kentinde 69’uncusu gerçekleşen NAFSA 2017 (Association of International Educators) Uluslararası Eğitim Fuarı’na İstanbul Ticaret Üniversitesi de katıldı.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 06 Temmuz 2017 Perşembe
AA + -

ABD’nin Los Angeles kentinde 69’uncusu gerçekleşen NAFSA 2017 (Association of International Educators) Uluslararası Eğitim Fuarı’na İstanbul Ticaret Üniversitesi de katıldı. Birçok uluslararası eğitim kurumunun ikili işbirlikleri geliştirmek için bir araya geldiği fuarda, İstanbul Ticaret Üniversitesi de işbirlikleri için görüşmeler gerçekleştirdi.

NAFSA 2017 kapsamında ABD’ye giden İstanbul Ticaret Üniversitesi heyeti, ülkenin önde gelen eğitim kurumlarını da ziyaret etti. Harvard University, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Nichols College, Tulane University, Fordham University, Yale University ve Colombia College’de üst düzey temaslar gerçekleştiren heyet üyeleri, bu kurumlar ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında yapılabilecek akademik işbirliklerini konuştular. Heyetin programı, New York Menkul Kıymetler Borsası ziyareti ile tamamlandı.