ITO Ticaret logo
  • EURO5,56
    % -0,89
  • DOLAR4,74
    % -0,87
  • ALTIN187,00
    % -0,53

Kayıt heyecanı 11 Ağustos’da

2017-2018 öğretim yılında üniversiteye yerleşmeye hak kazanan 450 bin öğrenci tercihlerini yaptı. Üniversite kayıtları elektronik ortamdan 11 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak, asıl kayıtlar 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 02 Ağustos 2017 Çarşamba
AA + -

Üniversite adaylarının 11 Temmuz 2017’de LYS sonuçlarının açıklanmasıyla başlayan “Hangi üniversite ve hangi bölüm” araştırması, 26 Temmuz 2017 günü tercihlerin kapanmasıyla son buldu. Üniversite adayları yaptıkları tercihlerden hangisine yerleşeceklerini heyecanla beklemeye başladı. 450 bin öğrencinin tercih sonuçlarının kısa sürede açıklanması bekleniyor. Sonuçlar genellikle tercih süreci bittikten sonraki iki hafta içinde açıklanıyor.

ELEKTRONİK ORTAMDA

Sonuçların açıklanmasıyla artık üniversiteli olan adayların bu kez kayıt telaşı başlayacak. Üniversite kayıtları elektronik ortamdan 11 Ağustos 2017’de başlayacak, asıl kayıtlar 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Tercih yapan ancak herhangi bir programa yerleşemeyen öğrenciler için üniversitelerin boş kalan kontenjanları için ek tercih hakları olacak. Ek tercih tarihleri kayıtlar sona erdikten sonra belli olacak

YÜZ YÜZE İLETİŞİM

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi tanıtım ve tercih günleri büyük ilgi gördü. Yerleşkelerde ve eğitim fuarlarında yüz yüze iletişim yürüten üniversiteye adaylar telefonla, whatsapp hattıyla, web sitesi üzerinden canlı mesajlaşmayla ya da sosyal medya hesapları üzerinden de ulaşım sağlayabildi. Üniversite, tanıtım ve tercih günleri boyunca 20 bini aşkın adayla
temas kurdu.

ÖĞRENCİLER GÖREV ALDI

Üniversitenin Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde eş zamanlı yapılan tanıtım
günlerinde adaylara ilgilendikleri bölümleri, üniversitenin o bölümünde halen okumakta olan öğrencileri gezdirdi. Bu amaçla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde eğitim görmekte olan 100 öğrenciden oluşan dev bir ekip çalıştı.
İstanbul Ticaret Üniversitesi tercih ve tanıtım günleri boyunca 100 öğrencinin yanı sıra, akademisyenler ve idari personel de Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde adaylara geleceklerine yön verme konusunda destek oldu. Ayrıca tercih sürecinde destek olmak üzere 10 psikolojik ve rehberlik danışmanı da görev yaptı.