ITO Ticaret logo
  • EURO5,55
    % -0,96
  • DOLAR4,75
    % -0,85
  • ALTIN187,03
    % -0,49

Havacılık eğitiminde TİCARET farkı

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin uygulamalı öğretime verdiği önem, bir kez daha tescillendi.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 02 Ağustos 2017 Çarşamba
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin uygulamalı öğretime verdiği önem, bir kez daha tescillendi. Sektörlere, yetişmiş eleman kazandırmak için programlarını ve müfredatını iş dünyasının ihtiyaçlarını dikkate alarak şekillendiren üniversite, Havacılık Yönetimi Bölümü bünyesinde özel olarak hazırlanan Havacılık Tehlikeli Maddeler (DGR) sınıfı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminden başarılı bir şekilde geçti. Bu denetimden sonra Bakanlık, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni Tehlikeli Maddelerin Havayoluyla Taşınması Hususunda Eğitim Kuruluşu olarak yetkilendirdi.

DGR SERTİFİKASI

İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yetkilendirmesi ile ticari olarak Tehlikeli Maddelerin Havayoluyla Taşınması Hususunda Eğitim (DGR) verebilecek. Söz konusu sertifikasyon programına havacılık sektörü büyük önem veriyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü öğrencileri DGR sertifikasına ayrıca bir ücret ödemeden sahip olabilecek. Havacılık Yönetimi Bölümü’nün açacağı sertifika programlarından havayolları, diğer havacılık işletmeleri ve bireysel eğitim talep eden kişiler ücretli olarak faydalanabilecek.

BAŞARIYLA TAMAMLANDI

İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü, denetimden başarıyla geçen DGR sınıfı ve aldığı DGR eğitim yetkilendirmesi ile diğer üniversitelerin benzer bölümlerinden çok farklı bir noktaya çıktı. Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Okşan Artar, bu farka vurgu yaparak, “Havacılık Yönetimi, bölüm öğrencilerinin diğer üniversitelerin aynı bölümlerindeki öğrencilerinden farklılaştırılması ve üniversitemizin de havacılık alanında farkını ortaya koyması açısından yetkilendirilme başvurularının sonucu çok önemliydi. Başarıyla tamamladık” dedi.

EĞİTİMLER BAŞLIYOR

İlk DGR Temel Eğitimi, 2016-2017 döneminde mezun olan öğrencilere yönelik, hizmet içi eğitim olarak planlandı. Kısa sürede eğitimler sektör için de planlanıp açılacak. Eğitim sonrası başarılı olanlara verilecek sertifikalar, ICAO ve IATA çerçevesinde uluslararası geçerliliğe sahip olacak.