ITO Ticaret logo
  • EURO5,45
    % -0,51
  • DOLAR4,67
    % -0,86
  • ALTIN191,08
    % 0,21

1.095 aday TİCARET dedi

İstanbul Ticaret Üniversitesi ailesine 1.095 yeni öğrenci katıldı. 2001 yılında kurulan ve 73 öğrenci ile öğretime başlayan üniversitenin öğrenci sayısı, aileye yeni katılanlarla birlikte 8 bini aştı. Yeni öğrenciler kayıtlarını 14-18 Ağustos tarihleri arasında yaptırabilecek.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 16 Ağustos 2017 Çarşamba
AA + -

Üniversite adaylarının merakla beklediği LYS tercih sonuçlarına göre 696 bin 241 öğrenci, üniversitelere kayıt hakkı kazandı. 2001 yılında kurulan ve 73 öğrenci ile eğitim-öğretim vermeye başlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi, tercihlerde gözde üniversitelerden biri oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi ailesi 1.095 yeni öğrenci ile daha da büyüdü. Böylece üniversitenin öğrenci sayısı 8 bini aştı.

GÖZDE BÖLÜMLER

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin öğrenci kabul edilen tüm bölümlerine yoğun ilgi gösterildi. Hukuk, Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, Havacılık Yönetimi, İşletme Bölümlerinin doluluk oranı da yüzde 100’e yaklaştı. İlk kez öğrenci kabul etmeye başlayan İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü de 39 öğrenci tercih etti.

14-18 AĞUSTOS’TA

LYS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adayların kayıt telaşı da başladı. Tüm üniversitelere kayıtlar 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yaptırılabilecek. İstanbul Ticaret Üniversitesi de yeni öğrencilerin kayıtlarını bu tarihler arasında kabul edecek. Kayıtlar Sütlüce Yerleşkesi’nde 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Hukuk Fakültesi’ni kazanan adaylar 14 Ağustos, İşletme Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Endüstriyel Tasarım, Mimarlık Bölümlerini kazananlar 15 Ağustos, İşletme Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Moda ve Tekstil Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümlerini kazananlar 16 Ağustos, İletişim Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi’ni kazananlar 17 Ağustos, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ni kazananlar ise 18 Ağustos tarihlerinde kayıtlarını yaptırabilecekler.

KAYIT ESASLARI AÇIKLANDI

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı üniversiteyi kazanıp kayıt yaptıracak yeni öğrenciler için kayıt esaslarını belirledi. Adaylar kayıt için Sütlüce Yerleşkesi’ne gelmeden önce Öğrenci Bilgi Formu ve Bilgi Paylaşım Formu’nu üniversitenin web sitesi üzerinden doldurarak çıktı alıp imzalayacak. Teslim edilecek fotoğrafların arkasına ad, soyad ve bölümlerini yazacak. İstenen tüm belgeleri, üzerine adı yazılan boş bir zarfa yerleştirecek.

İSTENEN BELGELER

Adaylar, kayıt görevlilerine teslim etmek üzere; Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi lise diplomasının aslı ve fotokopisi veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, her birinin arkasına ad ve soyadı yazılmış 3 adet 4.5x6 cm ebadında son 6 ay içinde adayı kolaylıkla tanıtabilecek fotoğraf hazırlayacak.

ADAYLARA UYARILAR

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, kayıt yaptıracaklar için hazırladığı ve üniversitenin web sitesinde de yayımlanan kılavuz niteliğindeki kitapçıkta adaylara uyarılarda bulundu. Buna göre adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekiyor. Posta yolu ile kayıt kabul edilmiyor. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı görülmeden veya belgeleri eksik olanların kaydı yapılamıyor. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday, herhangi bir hak iddia edemiyor.

İNGİLİZCE YETERLİLİK VE SEVİYE TESPİT SINAVLARI

Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanan bölümlerde, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce dil yeterliliği için İngilizce Hazırlık Okulu tarafından 11 Eylül 2017 tarihinde sınav yapılacak. İngilizce yeterlilik sınavında yetersiz olan öğrenciler, ayrıca İngilizce seviyelerinin belirlenmesi için 13 Eylül 2017 tarihinde seviye tespit sınavına katılacak.

ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, üniversiteye katılan yeni öğrencileri kutlayarak, başarılar diledi.
Başkan Çağlar, twitter hesabından şu mesajı yayınladı:
“2017 ÖSYM tercih sonuçları açıklandı! Üniversitemize yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Üniversitemizi tercih eden sevgili öğrenciler…
İş dünyasının kalbinde alacağınız ayrıcalıklı bir eğitime adım atıyorsunuz.
Hepinize başarılar diliyorum. Aramıza hoş geldiniz.”