ITO Ticaret logo
  • EURO5,61
    % 0,17
  • DOLAR4,79
    % -0,29
  • ALTIN189,71
    % 0,69

Arabulucu olmak isteyen avukatlara yeni fırsat

Arabuluculuk sınavına hazırlıkta farkını ortaya koyan İstanbul Ticaret Üniversitesi, arabulucu olmayı hedefleyen avukatlara yönelik 2017 yılının son sınava hazırlık programını da açtı.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 10 Ekim 2017 Salı
AA + -

Arabuluculuk sınavına hazırlıkta farkını ortaya koyan İstanbul Ticaret Üniversitesi, arabulucu olmayı hedefleyen avukatlara yönelik 2017 yılının son sınava hazırlık programını da açtı. 21 Ekim-8 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul, Bursa, Aydın ve Elazığ’da yapılacak Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitim Programı’na katılmak isteyen avukatların Sürekli Eğitim Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.

YÜZDE 100 BAŞARI

Programın daha önce açılan eğitimlerine katılan avukatların tümü Adalet Bakanlığı’nın açtığı sınavları yüksek notla geçerek arabulucu olmaya hak kazandı. Kalitesi sınav sonuçlarıyla tescil edilen program, bu nedenle büyük ilgi görüyor.

MENTORLUK BECERİSİ

Yargıda iş yükünü azaltmak ve uyuşmazlıkları çözmek için hayata geçirilen arabuluculuk sistemi dünyada 100’den fazla ülkede uygulanıyor. Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi, katılımcıları sözlü sınava hazırlamak ve mentorluk becerisi kazandırmak hedefiyle arabuluculuk eğitimleri düzenliyor. Adalet Bakanlığı tarafından açılacak yeni sınavlara hazırlık aşamasında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih etmek isteyen avukatlar şu adreslerden ön kayıt yaptırabiliyor: hbo@ticaret.edu.tr / http://hbo.ticaret.edu.tr