ITO Ticaret logo
  • EURO5,61
    % 0,17
  • DOLAR4,79
    % -0,29
  • ALTIN189,71
    % 0,69

Global tecrübeyle bölgesel işbirliği

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Amman Ticaret Odası Eğitim Akademisi arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine Ürdün Sanayi ve Ticaret Bakanı’nın da katıldığı protokolle, akademik işbirliği hedefleniyor. Dünya standartlarında eğitim veren İstanbul Ticaret Üniversitesi, bu birikimini uluslararası eğitime de taşıyor.

Paylaş
instela'da paylaş
Yayınlanma tarihi: 10 Ekim 2017 Salı
AA + -

Global üniversite olma yolunun önce ‘bölgesel üniversite’ olmaktan geçtiği inancıyla bölgesel işbirliklerine bir yenisi daha eklendi.
İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Amman Ticaret Odası Eğitim Akademisi, akademik işbirliğine yönelik bir protokol imzaladı.

BAKAN DA KATILDI

Üniversiteyi ‘bölgesel üniversite’ konumuna daha da yaklaştıran protokol, Cemile Sultan Korusu’nda imzalandı. İmza törenine İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanvekili Hasan Erkesim, Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Baz ile Prof. Dr. Özgür Çengel ve Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Kasımoğlu katıldı. Ürdün Sanayi ve Ticaret Bakanı Yaurub Al Qudah başkanlığındaki Ürdün heyetinde ise Ürdün Ankara Büyükelçisi Sinan Al Majali, Amman Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Senatör Issa Murad ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Eğitim Akademisi Direktörü Dr. Waseem Al Hadad yer aldı.

ORTAK PROJELER

Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren ile Senatör Issa Murad’ın imzaladığı protokol, akademik alanda bir dizi işbirliği yapılmasını öngörüyor. Protokolde işbirliği yapılacak başlıklar şöyle sıralanıyor:

Akademisyen ve eğitmen değişimi, stajyer değişimi, onaylanmış eğitim derslerinin tanınması, akademik bilgi ve materyal değişimi, akademik çalışma programları düzenlenmesi, ortak konferans, çalıştay ve sempozyumlar düzenlenmesi, ortak akademik projeler geliştirilmesi ve ortak CFO programları açılması.

CEMİLE SULTAN KORUSU’NA HAYRAN KALDILAR

Ürdün Sanayi ve Ticaret Bakanı Yaurub Al Qudah ile Amman Ticaret Odası heyeti, imza töreninin yapıldığı Cemile Sultan Korusu’na hayran kaldı. Ürdünlü konuklar, Cemile Sultan Korusu’nun eşsiz boğaz manzarasında bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.